تعداد بازدید : ۲۹۳۱
کد خبر : ۱۹۶۶۲۸
نمایشگاه ایران‌پلاست در دومین روز؛
۰۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۷
روز دوم نمایشگاه ایران‌پلاست با انتعقاد دو قرارداد ما بین سه شرکت پتروشیمی دنبال خواهد شد.

امضا ۲تفاهمنامه مابین ۳شرکت/ حذف دست‌انداز‌های مثابل بخش‌خصوصی

به گزارش بورس نیوز، در دومین روز برگزاری نمایشگاه بین المللی ایران پلاست انعقاد دو قرارداد ما بین سه شرکت پتروشیمی صورت می‌گیرد.

این توافقنامه همکاری فی ما بین شرکت پژوهش و فناوری و شرکت پتروشیمی تبریز با هدف همکاری در زمینه ارائه دانش فنی واحد تولید پلی اتیلن سنگین منعقد می‌شود.

قرارداد دیگر نیز فی ما بین شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی و شرکت پتروشیمی تندگویان با هدف توسعه تکنولوژی پلی انیلن ترفتالات بسته می‌شود.

امضا ۲تفاهمنامه مابین ۳شرکت

امضاي قرارداد همكاري بين مديرعامل شركت پتروشيمي و مدير عامل پتروشیمی تندگويان

از نكات اساسي پتروشيمي ها توجه به توليدات است و ضرورت دارد كه در محصولات توليدي كيفيت و تنوع رعايت شود زيرا اين امر افزايش توليد را در پي دارد و از طرف ديگر بايد قيمت تمام شده نيز بايد به حداقل برسد.

با عقد قرارداد مذبور مابين شركت پژوهش و فناوري پتروشيمي و پتروشيمي تندگويان ، پيگيري بهينه سازي و تنوع در توليد با توجه به نيازهاي موجود تحكيم و گسترش مي بابد.

امضا ۲تفاهمنامه مابین ۳شرکت

امضای توافقنامه همکاری بین شرکت پژوهش وفناوری پتروشیمی و شرکت پتروشیمی تبریز

در دومین روز نمایشگاه ایران‌پلاست، توافقنامه همکاری در زمینه دانش فنی واحد تولید پلی اتیلن سنگین فی مابین شرکت پژوهش وفناوری پتروشیمی و شرکت پتروشیمی تبریز به امضا رسید.

مراسم امضای این تفاهمنامه در راستای تولید ۳۱۰ هزارتن پلی اتیلن سنگین با حضور بهزاد محمدی معاون وزیر نفت انجام شد.

نخستین محصول پلیمری

درفشی مدیرعامل پتروشیمی تبریز در خصوص امضای این قرارداد گفت: برای اولین بار در کشور با استفاده از دانش بومی ، تولید یک محصول پلیمری رقم خورد و این واحد را می توان در سطح تکنولوژی مطرح جهان دانست.

پتروشیمی تبریز در یک استراتژی چهار ساله مقادیر و حجم تولید خود را به دو برابر افزایش داده است. این شرکت دارای 804 هزار تن ظرفیت محصولات پلیمری است که طیف وسیعی از انواع پلیمرها را از پلی اتیلن پلی استایلن هااو ...را در بازارهای داخلی و خارجی عرضه می کند.

وی ادامه داد: سعی می شود طی چهار سال این مقدار به بالای یک میلیون و دویست هزار تن برسد. اولین واحد، پلی پروپیلن شرکت پتروشیمی تبریز، سال گذشته کلید خورد و دومین واحد پلی اتیلن است که امروز شاهد تبادل آن در این قرارداد هستیم.

رقیب بخش خصوصی نیستیم

بهزاد محمدی معاون وزیر نفت نیز بستن این قرارداد را اتفاق مهمی برشمرد و گفت: به عنوان خادمین توسعه صنعت پتروشیمی هدف ارائه خدمت به این صنعت است و این وظیفه ماست که در فضایی دولتی در جهت توسعه صنعت پتروشیمی قدم برداریم. در این مسیر اعداد و ارقام قرارداد از اهمیتی برخوردار نیستند و هدف توسعه تکنولوژی و دانش فنی است.
وی ادامه داد: در بحث توسعه و دانش فنی به لحاظ زمان بر بودن و پر هزینه بودن بخش خصوصی دخالتی نداشته است ، ما رقیب کسی نیستیم ، شرکت ها بیایند و از امکانات پژوهش و فناوری استفاده کنند.

 

 

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: