تعداد بازدید : ۲۶۲۲
کد خبر : ۱۹۶۸۵۶
۰۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۶
روز گذشته نامه‌ای از زیر تابلوهای بازارسرمایه به وزارت‌نشینان باب‌همایون رسید که خبر دلسوزی اهالی این بازار را به وزیر می‌داد.

به گزارش بورس‌نیوز، در این نامه ۱۸۰نفر از ‏فعالان بازارسرمایه اعلام کرده‌ که با تغییر قوانین بازارپایه موافق‌اند و بازگشت به قوانین گذشته این بازار را صلاح نمی‌دانند ‏اما نکته‌ایی که در مورد این نوع نامه‌نگاری‌ها در ذوق می‌زند، دیدن نام افرادی بوده که شفافیت بازار چندان به صلاح کار آنان نیست و تنها اسم آنها در این نامه همانند یک کت‌وشلوار شیک برای آینده آنهاست یعنی هنگامی که نوبت به شفافیت این افراد مجموعه آنها برسد، طبیعتا ترجیح می‌دهند در بازاری حضور یابند که ‏کاملا غیرشفاف باشد.

در بخشی از این نامه آمده است:‏
اینجانبان امضاکنندگان این نامه در چهارچوب قوانین و مقررات کشور و بدون التهابات فضای سیاسی و مجازی و صرفا در ‏چهارچوب کار کارشناسی اعتقاد داشته و باید از اقدامات سازنده نهاد ناظر در جهت بازبینی قوانین و مقررات دفاع کرده و ‏انتقادات و پیشنهادات خود را برای رونق بورس و همچنین فضای کسب‌وکار رقابتی و سالم در اختیار نهاد‌های قانون‌گذار و ‏تصمیم‌گیر قرار داده و باید این تعامل بین اعضای مختلف ارکان بازار بیشتر تقویت شود تا به سهم خود موجب رونق و ‏شکوفایی اقتصاد کشور گردیم! ‏

در اصل این نامه مضمون حمایتی از تغییرات جدید بازار پایه بوده که هیچ شکی نیست، اما سوال اینجاست که امضاکنندگان محترم ‏خودشان چقدر به کلمات و جملاتی که در این متن وجود دارد عرض ارادت و پایبندی داشته و اساسا آیا این جملات را قبل از زدن امضای خود بر ‏پایه نامه، مطالعه کرده یا مانند بسیاری از نمایندگان معظم مجلس تنها خواسته‌اند امضایشان بر پای این نامه‌نگاری حک شود.

بسیاری از افراد این لیست جزو ناشرانی هستند که شرکت‌هایشان به عدم شفافیت شهره است و حال چگونه باور کنیم این ‏اساتید فرار از روشنایی و شفافیت، یکباره به مدافع راستین تغییرات بازارپایه تبدیل شده اند.

در قوانین گذشته بازارپایه بهشت برین ‏شرکت‌های غیرشفاف بازار «ج» بود که برخی از دوستان امضاکننده با مواهب این بازار به خوبی آشنا هستند و از آن نیز کم‌‏بهره نبرده‌اند حال چگونه زیر نامه‌ایی را امضا می‌کنند که اقدامات گذشته خودشان را زیر سوال می‌برد؟ چگونه از اقدامات ‏سازنده نهاد ناظر سخن می‌گویند درحالی‌که تا امروز از خواب خرگوشی همین نهاد ناظر سود‌های فراوانی در جیب ایشان و ‏دوستانشان رفته است.

بی‌شک نگارنده با تغییرات بنیادین قوانینی که از شفافیت بازارسرمایه کاسته است موافق است، اما از ماهی‌گیری دوستان ‏سفته‌باز و غیرشفاف بیم دارد؛ بیم آنکه شاید خبری در کوچه‌پس‌کوچه‌های ملاصدرا در جریان است که ما نمی‌دانیم و شاید ‏اتفاقی قرار است رخ دهد که اگر برای سهامدار آب ندارد؛ برای برخی افراد این لیست، نان دارد! ‏

کاش برای نوشتن این نامه از سهامداران حقیقی و زیان‌دیده نیز امضا گرفته می‌شد. شاید آن موقع بسیاری از این نام‌ها را ‏در زیر این نامه نمی‌دیدیم. ‏

سوال دیگری که پیش می‌آید آن است که مگر قرار است به قوانین گذشته رجوع کنیم که دست به قلم شده و ۱۸۰ امضا از نام‌های ‏خوشنام و ... جمع کرده‌اید. یعنی قرار است سهامداران حقیقی باز هم با شوکی جدید روبه رو شوند؟

و آیا وزیر اقتصاد برای تصمیم‌های خود و زیردستانش نیاز به جمع آوری امضا دارد؟

حمیدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۳
بعضی از این بزرگان مدیران کارگزاری هستند که چنان سودهای کلانی از خرید و فروش سهام زیانده بازار پایه کرده و خودشونو بستند که الان تبر بر کمر این بازار میزنن
اتفاقا همینا را باید برن سوابق معاملاتشونو ببینن اگر در بازار پایه نوسانگیری کردن محاکمشون کنن و تا ریال آخر ازشون بگیرن بریزن خزانه مملکت
مفسدان اقتصادس معمولا خودشونو قاطی برخی ماجراها میکنن تا موجه جلوه کنند!!
ناشناس
Netherlands
۱۴:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۳
اینان دشمن سهامداران خردند . روزی تاوان چاپلوسی شان پس می دهند . اینان ۱۸۰ نفرند ولی هزاران نفر هم مخالف قانون جدیدند . علی رغم اینکه سایت شما از قانون جدید حمایت کرد ولی متوجه شدید که در نظر سنجی خودتان نزدیک به ۷۰ درصد اعلام مخالفت کردن .
متاسفانه همیشه در کشورمان حق با خواص و اقلیت بوده و عموم و اکثریت جایگاهی نداشتند .
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۳
ای کاش این قوانین فعلی که گذاشتن ازقبل این قانون بود وبهتربود .ولی زمانی این قانون را بها جرا درآوردن که بسیاری ازاین نگارندگان نامه به وزیر سودهای کلانی از این بازار به جیب زدن والان هم دوست دارن این بازار شدیدن ریزش کنه وبعد که سوارسهام شدن ببرن بالا
یک سهامدار
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۳
متاسفانه سازمان بورس و متولیان همه بازارها با دادن حق مشاوره و باج سبیل بسیاری از خبرنگاران را خریده‌اند. همین نامه که ۱۸۰ نفر امضا کرده‌اند را مشاور رسانه‌ای آقای س... نوشته و به روابط عمومی فرابورس تقدیم کرده تا شاید از نمد فرابورس هم کلاهی برای خود بسازد.

سپاس از بورس نیوز که در این فقره در دام فساد خبری بورس گرفتار نشده و جانب حق را گرفته است.
ناشناس
-
۱۷:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۳
هزاران نفر به ان قانون من دراوردی اعتراض کردند و اعتراضشان واقعی بود زیرا همگی 40 درصد بفوریت اجرای ان قانون مزخرف ضرر کردند. حالا برای اغایان مدیر که مورد اعتراض قرار گرفتند جور کردن 150 نفر از رانتخواران خودی کاری ندارد که نمایشی در جهت مقبولیت قوانین ضد مردمی خود ترتیب دهند تا وزیر مربوطه به ایشان سخت نگیرد اگرچه وزیر مربوطه خود از دوستان صمیمی شاپور محمدی رئیس بورس هست و هرچه خرابکاری در بورس در جهت ضرر به مردم و رانتخواری خودی ایجاد میشود بنوعی مورد تایید همگی انهاست.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۳
یکی از این بزرگان م.ک مدیرعامل کارگزاری ک.خ. که از بازار پایه ده ها میلیارد تومان نوسان گرفته
و خانه چندین میلیارد ی و چندین ماشین بنز میلیاردی داره!!!!
کمال
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۳
50میلیون سرمایه ام شده 20میلیون و نمی توانم بفروشم
فردوسی
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۳
جالب اینجاست که ح.الف که در زد و بند و فساد شهره آفاق هستش همچون خرید سرخطی 80000 سهم اپرداز که باعث شد تشت رسوایی ایشان با کارمندان مدیریت فناوری بورس به زمین بیافتد یکی از امضا کنندگان این نامه هستش...
کمال
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
اینها همان هایی هستند که قیمت سهم ها را بالا میبرند و به بیچارگانی امثال ماها میفروشند و از کنار به سبیل ما نگاه کرده و میخندند
ناشناس
Netherlands
۱۷:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
بورس نیز چرا اسم این افراد رو منتشر نمیکنید؟
چرا سوابق این افراد رو نمیگید؟
بگید که بعضی از این فعالین بازار سرمایه !! خودشون مدیر عامل و ذی نفع بعضی از نمادهای مشکوکن!

نمیگم همشون اما مطمئنم بعضی از هیمنایی که این نامه رو امضا کردن ضرر کردن از شفاف سازی تو بازار پایه!!
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
الان به نظرتون بازار پایه شفاف شده؟؟ فقط ما سهامداران خرد رو نابود کردین چه کسی جوابگوی این اوضاع بهم ریخته اس اگه بازار پایه غیر شفاف بود چرا همون اول جلوشو نگرفتن پس این تشکیلات بورس به چه دردی میخوره اونایی که رانت داشتند و از ما بهترون بودند میدونستن قراره چه اتفاقی بیفته حسابی سود کرد و ما سهامداری خرد این وسط له شدیم
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: