تعداد بازدید : ۱۹۹۷
کد خبر : ۱۹۶۸۷۷
جریان سوددهی در توربین‌های این شرکت؛
۰۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۴
بحث افزایش نرخ برق جدی‌تر از گذشته دنبال می‌شود و از این رو، انتظار می‌رود «بزاگرس» در پایان سال به درآمد‌هایی بیش از آن چه پیش بینی شده دست یابد.

به گزارش واحد آمار و نظرسنجی (آبسیم پلاس) بورس نیوز، شرکت «تولید و مدیریت نیروگاه زاگرس کوثر» با گذشت ۵ ماه از سال جاری به درآمد ۷۲۸ میلیارد ریالی دست یافت که معادل ۵۴ درصد درآمد پیش بینی شده در گزارش‌های قبلی است.

از سوی دیگر، نرخ‌های فروش این شرکت در مدت اخیر رشد مناسبی داشته‌اند.

نرخ آمادگی نیروگاه در سال ۹۷ در مرداد ماه به اوج خود رسید و پس از آن با شیب تندی به ورطه نزول افتاد اما؛ گویا شروع فاز نزولی در سال ۹۸ زودتر آغاز شده است. چرا که نرخ فروش مرداد ماه سال جاری کمتر از مدت مشابه سال گذشته و حتی کمتر از نرخ تیر ماه بوده است.

البته نرخ‌های اردیبهشت تا تیر ماه بیش از مدت مشابه سال ۹۷ بوده است.

برق «بزاگرس» را گرفت

نرخ انرژی نیروگاه حرکتی متفاوت دارد. نرخ‌های اردیبهشت تا خرداد ماه سال جاری کمتر از سال گذشته بوده اما؛ در مرداد ماه توانسته خود را به سطح ۲۷۰ هزار ریال برساند و از مدت مشابه سال گذشته فاصله بگیرد و به روند صعودی خود ادامه دهد و دیگر مانند سال گذشته پرنوسان ظاهر نشود.

برق «بزاگرس» را گرفت

از سوی دیگر، بحث افزایش نرخ برق جدی‌تر از گذشته دنبال می‌شود و نیروگاه‌های کشور به دنبال نرخ‌های واقعی هستند که از ارقام کنونی بسیار بالاتر است. گویا دولت با نرخ ۹۰ تومان در هر کیلو وات موافقت نموده است اما؛ سندیکا نیروگاه‌داران تاکید به نرخ ۱۷۰ تومان دارد.

بنابراین، با توجه به احتمال رشد نرخ فروش انرژی و آمادگی و همچنین افزایش انعقاد قرارداد‌های فروش خارج از بازار، انتظار می‌رود «بزاگرس» در پایان سال به درآمد‌هایی بیش از آن چه پیش بینی شده دست یابد.

در نظرسنجی روز گذشته آبسیم پلاس، ۵۸ درصد از رأی دهندگان موضع خرید را در این سهم برگزیدند و ۴۲ درصد دیگر خود را در موقعیت فروش قرار دادند.

برق «بزاگرس» را گرفت

در پی شایعات و اخبار پیرامون افزایش نرخ برق، «بزاگرس» مدتی است در صف خرید معاملات خود را دنبال می‌کند و توانسته در مدت گذشته از سال جاری، بازدهی جالب توجه ۳۲۱ درصدی را برای سهامداران خود به ارمغان بیاورد. به عبارتی، قیمت سهام این نیروگاه در ۶ ماهه نخست سال جاری نزدیک به ۳ برابر شده است.

شایان ذکر است که «بزاگرس» در بیست و ششمین روز اسفند ماه سال ۹۷ وارد جریان معاملات بازار سهام شد و از آن زمان تاکنون رشد قیمت ۳۶۵ درصدی را در کارنامه خود به ثبت رسانده است.

از ابتدای سال جاری تا به امروز بالغ بر ۲۴۱ میلیارد ریال از سهام این شرکت در گردش معاملات بازار سرمایه، از حقوقی‌ها به حقیقی‌ها منتقل شد و به این ترتیب، حقوقی‌ها برآیند خروج در این سهم ترسیم کردند.  

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: