تعداد بازدید : ۶۹۲۱
کد خبر : ۱۹۶۸۷۸
کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با بورس نیوز تاکیدکرد:
۰۶ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۸
توصیه ای برای ورود نقدینگی جدید به بازار و خرید سهم جدید ندارم. ضمن اینکه به رشد سهم های صادرات محور نیز خوشبین نیستم. سهم هايي كه توليد و مصرف داخلي دارند مهم ترين و مناسب ترین گزينه براي سرمايه گذاری خواهد بود.

احتیاط، احتیاط، احتیاط؛ اتفاقات بازار ارز در بازار سرمایه هم قابل تکرار است!

به گزارش بورس نیوز، بازار سرمایه این روزها دلچسب ترین محل برای سرمایه‌گذاران خرد شده و هر روز خیل کثیری از مردم در صف کارگزاری‌ها می‌ایستند تا از شهد شیرین بازدهی این بازار، جرعه‌ای بنوشند.

ورود نقدینگی به بازار و روند رشد قیمت سهم ها هم طوری است که گویا این رشد تا ابد ادامه دارد و اصلاح یا توقفی در کار نیست.

احسان پیران کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با بورس‌نیوز در خصوص وضعیت بازار بیان کرد: هر گاه صحبت از ریزش بورس شده تنها فروش‌ها را هیجانی می‌خوانند؛ اما به خریدهای هیجانی توجه چندانی نمی شود.

وی افزود: فراموش نکنید بازار ارز هم سال گذشته، رشد هیجانی داشت و بعد از یک دوره رشد غیر منطقی، ریزش قیمت ها موجب ضرر و زیان بسیاری از سرمایه گذاران این بازار شد. بازارهای مسکن و سکه طلا و خودرو نیز وضعیت کم و بیش مشابهی داشتند. رشد بازار سرمایه نیز با در نظر گرفتن فاکتورهای اقتصادی کشور، منطقی به نظر نمی رسد و ممکن است ریزش این بازار، سرمایه گذاران را گرفتار کند.

این فعال بازار سرمایه تصریح کرد: اگر چه قبلا هم بازار‌سرمایه دوره‌های ریزش به خود دیده، ولی با توجه به کثرت تعداد سهامداران حقیقی و خرد در بازار فعلی، ریزش احتمالی بازارسرمایه بیش از دفعات قبل نگران‌کننده خواهد بود. بنابراین بهتر است سهامداران در معاملات خود جوانب احتیاط را در نظر بگیرند.

پیران در معرفی گزینه‌های جذاب سرمایه‌گذاری گفت: در شرایط کنونی، توصیه‌ای برای ورود نقدینگی جدید به بازار و خرید سهم جدید نداشته و البته رشد سهم‌های صادرات‌محور نیز خوشبین نیستیم؛ سهم‌هايي كه توليد و مصرف داخلي دارند مهم‌ترين و مناسب‌ترین گزينه براي سرمايه‌گذاری خواهد بود.

یاس
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۶
با احترام به آقای پیران تحلیل گر خوب بازار سرمایه ولی از شاخص ۱۸۰ هزار ایشون هشدار میدن.
بورس باز
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۶
جناب کارشناس معامله گر بزرگی میگفت بازارهای افزایشی در بدبینی متولد میشوند در شک رشد میکنند در خوشی به بلوغ میرسند و در سر خوشی می میرند در فرمایشات جناب عالی شک و تردید می بینم و اینکه جا برای رشد هست پس لطفا ما معامله گران ناشی را نترسان که بازار تا آخر سال 98 احتمالا به این روند ادامه بده حساب بانکی تان پر پول باشد مخصوصا خود من خخخخخ
علی قدسی
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۶
باسلام ، اگر سیرصعودی سهام طبق یک فرمول اقتصادی انجام بشه ، درمورد سیر نزولی هم همینطور ! متاسفانه بیشتر گزینه ها دربورس براساس شایعات انجام میشه !
حسامی
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۶
چهارشنبه با معامله گران خبره قدیمی صحبت میکردیم که سرمایه اونها ار اول سال فقط ۴۵ درصد رشد کرد در حالیکه بسیاری از افراد در بسیاری از سهم ها سرمایه شون چهار برابرتا شد.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۶
تعجب میکنم چرا از ریزش بازار پایه کسی حرفی نمیزنه.
احمد
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۶
تفاوت اینبار در این است که به لحاظ سیاسی دلار و خودرو نظام در مقابلش ایستاد و کشور را دچار مشکلات عدیده می‌کرد اما در بورس برعکس نقدینگی در خدمت تولید است. بازار ایران در حال چرخش عظیمی استو هرگونه اصلاح در شاخص بیشتر زمانی است تا عددی. در این حالت پول در بازار می ماند و کسی هم دچار ضرر نمیشه و از بازار بورس بدبین نمی‌شود. دولت و نظام تازه و به سختی داره اعتماد اقشار مردم را به بازار سرمایه جلب می‌کند و با خیال راحت بدون این اعتماد خدشه دار نمیشه
احمد
Sweden
۰۰:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۷
چند نکته
1_تفاوت است بین بازار ارز در سال گذشته و بازار بورس امسال از این جهت که در این بازارها به نظام لطمه وارد میشود ولی در بازار بورس نقدینگی در جهت تولید هدایت می شود پس پس در حالت اول دولت در مقابل ایستادگی می کرد و در حالت دوم دولت حامی آن است
2_ نکته خیلی مهم دیگر وقتی به سایت ها و و اخبار مزدوران خارج از کشور و دشمنان توجه میکنیم (در رابطه با بورس و تخریب آن) پی به اهمیت آن در این جنگ اقتصادی می بریم به عنوان مثال در جایی دیدن که یورونیوز بورس ایران خودرو در رقابت با بورس ونزوئلا به تمسخر گرفته بود و بیشتر اخبار ایران در رابطه با ترساندن مردم از بازار سهام بود
3_ اقتصاد ایران در حال یک چرخش عظیم می باشد
4_ به لحاظ تکنیکالی شاخص کل سقف کانال بلندمدت خود را شکسته و و یک روند جدید ساخته است
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۷
بورس ایران ایستگاه آخر برای پوچ کردن سرمایه ها و پولهای سرگردان دست مردمه هر چند سال یکبار هم تنورش رو داغ میکنن و مردمو با انواع تکنیکها و طرفندها جذبش میکنن
هر وقت هم به اندازه کافی نقدینگی رو از دست مردم خارج کردند ولش میکنن تا تمام پول و سرمایه چندین و چند ساله مردم داخلش پوچ بشه و دیگه تا چند سال هم هیچ حمایتی ازش نمیکنن تا دوباره برگرده به قیمتهای مفت قبلی اینجوری براحتی پول و نقدینگی رو از سطح جامعه برمیگردونن تو جیب خودشون و سهامارو دوباره تو نازل ترین قیمتها ازشون پس میگیرن به همین راحتی !
حمید
Germany
۱۶:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۹
ولی بررسی گزارشات ماهانه شرکتها با این موضوع مغایرت داره اکثر شرکتها دارای گزارشات عالی و دارای رشد هستند حداقل نسبه به دوره مشابه قبل خودشون
مریم
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
کی بزنن توسربورس معلوم نیست میخوان نقدینگی روکم کنن
ارسلان دولتخواه
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
با سلام به سهام بنیادی که از رشد شاخص عقب مانده اند توجه بفرمایید مثل سرمایه گذاری غدیر وشرکتهایی امثال تجارت الکترونیک پارسیان و بیمه مرکزی
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
بورس یعنئ تولید محال دولت و حکومت به ریشه خود ضربه بزنه صد درصد بورس خوبه و رهبر عریز هم فرمودن نفت صادر خواهد شد شک نکنید پیروزئ ازآن ماست
یوسفی
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۲
باسلام
یکی از مهمترین افزایش شاخص نشأت گرفته از:
۱-افزایش نرخ ارز به عبارتی تسعیر نرخ ارز است
۲- تقریبا هر هفته یک شرکت عرضه اولیه داریم که باید با ورود نقدینگی جدید پوشش پیدا کند
۳-چون اکثر شرکتها به دلیل صادرات محوری به سود آوری رسیدند جذاب شدند
۴-مصوبه حذف ۴صفر از پول در حجم سهام تاثیر دارد باید ۴صفر از سرمایه شرکتها کاهش پیداکند یا باید گفت که هر ۱۰۰۰۰سهم می شود ۱ سهم
با همه عوامل باید با احتیاط و غیر هیجانی سهام خرید برخی از سهام دچار سفته بازی و مختص نوسانگیران و خیلی در بازی آنها نباید قرار گرفت و همچنین کاهش بازدهی بازارهای موازی کاهش سپرده بانکی طلا مسکن خودرو و ..باعث جذابیت و سود بیشتر سهام که دارای ریسک بالاست به ورود نقدینگی منجر شد
پورروزبه
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
فواره چو بالا رود عاقبت سرنگون شود
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: