تعداد بازدید : ۴۷۳
کد خبر : ۱۹۷۰۲۲
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت:
۰۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۶
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: اگر دچار بحران اقتصادی شویم بازار سرمایه مسئول تنظیم شرایط اقتصادی کشور است. به همین دلیل وضع قوانین و مقررات برای کنترل بازار و ممانعت از ضرر‌های آتی سهامداران یکی از وظایف اصلی این نهاد است.

بازار سرمایه مسئول تنظیم شرایط اقتصادی کشور است

به گزارش بورس نیوز، معصومه آقاپور علیشاهی، اظهار کرد: به دلیل اعتراضات برخی از سهامداران نسبت به تغییر مقررات بازار پایه فرابورس، هفته گذشته جلسه‌ای با شاپور محمدی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار برگزار شد. در این جلسه رئیس سازمان بورس در خصوص روند افسارگسیخته نوسان قیمت سهام شرکت‌های موجود در بازار پایه گزارشی ارائه کردند و نسبت به این بازار، اطلاعات کاملی را ارائه دادند.

وی افزود: واقعیت این است که این قانون باید در سال‌های گذشته اجرا می‌شد تا سدی برای افزایش قیمت‌های افسارگسیخته باشد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: به اعتقاد من جلوی ضرر را باید گرفت. وضع این قوانین ممکن است اعتراضاتی را به دنبال داشته باشد، اما اگر در آینده سهامدارانی که بابت همین روند رو به رشد قیمت سهام شرکت‌های بازار پایه سود‌های هنگفتی به دست آورده‌اند، با ضرر مواجه می‌شدند به دلیل تاخیر فرابورس، در وضع قوانین بازدارنده، شکایت می‌کردند.

علیشاهی بیان کرد: در بازار سرمایه باید باید امنیت تامین شده و این مساله، مهم‌ترین فاکتور برای اعتماد به بازار است. چه این قوانین سختگیرانه باشد چه نباشد، مهم نیست.

نماینده مردم شبستر در خانه ملت گفت: بازار سرمایه مسئول تامین مالی کلان در شرایط خاص کشور و هدایت نقدینگی به سمت تولید است. اگر دچار بحران اقتصادی شویم بازار سرمایه مسئول تنظیم شرایط اقتصادی کشور است. به همین دلیل وضع قوانین و مقررات برای کنترل بازار و ممانعت از ضرر‌های آتی سهامداران یکی از وظایف اصلی این نهاد است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: