تعداد بازدید : ۷۲۳
کد خبر : ۱۹۷۲۳۹
کارشناس ارزشیابی سهام تاکید کرد:
۰۸ مهر ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۱
استاندارد مدون موجب می‌شود تا آنچه در جلسات کارشناسی ارزشیابی سهام مورد تحلیل قرار می‌گیرد صرفاً ورودی‌های ارزشیابی باشد، نه اختلاف نظر راجع به اجزای روش‌ها و رویکردهای ارزشیابی.

به گزارش بورس نیوز، عباس گمار در یادداشتی نوشت:

«کمیتهٔ بین‌المللی استانداردهای ارزشیابی (International Valuation Standard Council) سالهاست به این نتیجه رسیده که ارزشیابی سهام می‌بایست در قالب استاندارد انجام شود؛ استانداردی که محتوای آن در ادامهٔ این نوشتار به تفصیل آمده است. استاندارد از آن نظر که کارشناسان ارزشیابی سهام بر روی فرایند انجام ارزشیابی سهام در روش‌های مختلف اتفاق نظر داشته باشند. طبیعتاً کمیتۀ مذکور نیز بر این موضوع کاملاً آگاه است که ورودی‌های (تحلیل کسب و کار) هر یک از روش‌های ارزشیابی از کارشناس به کارشناس دیگر متفاوت می‌باشد، اما تفاوت و بعضاً تضاد نظر راجع به اجزای فرایند قابل‌قبول نیست. گذشته از اینکه استاندارد ارزشیابی به کارشناس چارچوبی می‌دهد که وی را در نهادهای نظارتی پاسخگو مي‌کند، اما در چارچوب مشخص تصویب‌شده.

در سال‌های گذشته بر آن شدم تا از استاندارد یادشده به منظور استفادۀ داخلی الگوبرداری کنم، صرفنظر از آنکه فرایند ارزشیابی در بازار سهام کشور با بازار توسعه‌یافته از نظر مفاهیم تطابق دارد، ولی جزئیات آن متفاوت است که تعدیل فرایند را در بازار سرمايهٔ کشور ضروری می‌نماید. این استاندارد (استاندارد بازار توسعه‌یافته که فایل آن در ادامه این یادداشت آمده) جزئیات فرایندی را نشان می‌دهد که باید با همراهی کارشناسان ارزشیابی برای بازار سهام کشور بومی‌سازی شود. استاندارد مدون موجب می‌شود تا آنچه در جلسات کارشناسی ارزشیابی سهام مورد تحلیل قرار می‌گیرد صرفاً ورودی‌های ارزشیابی (تحلیل کسب و کار شرکت) باشد، نه اختلاف نظر راجع به اجزای روش‌ها و رویکردهای ارزشیابی.

امیدوارم سازمان‌ها و نهادهای نظارتی با یاری نهادهای مالی و کارشناسان باتجربه، استاندارد واحد و در عين حال جامع و مانعي را متناسب با مختصات بازار سهام کشور که شامل تمام رویکردهای ارزشیابی سهام – رویکرد تنزیل جریان نقدی، رویکرد ضرایب قیمتی و رویکرد خالص ارزش روز دارایی‌ها – باشد، به بازار سرمایۀ کشور ارایه دهند.

به امید آن روز نزدیک...»

 

ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۹
قیمتهای سهام را 20سال پایین اوردن که بتوانن را شرکتها مفت صاحب شن امثال هپکو و نیشکر و غیره کم نداریم انهایی هم که و اگذار کردن مفت واگذار کردن
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: