تعداد بازدید : ۱۶۵۰
کد خبر : ۱۹۷۳۲۸
سرپرست امور اعضای شرکت بورس در گفتگو با بورس نیوز تاکیدکرد:
۰۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۶
رشد بازار سرمایه باید در کنار رشد نرم افزاری و سخت افزاری سیستم های معاملاتی و نظارتی صورت گیرد تا در آینده با چالش مواجه نشویم.

رشد مویرگی بازار سرمایه در کشور

به گزارش بورس نیوز، اتفاقات چند ماه اخیر بازار سرمایه نشان داد جذب مردم در بازار سرمایه و هدایت نقدینگی سرگردان به این بازار، کار سختی نیست. کارگزاری ها امسال با هجوم متقاضیان دریافت کدهای معاملاتی غافلگیر شدند و بازار به مدد ورود نقدینگی، رشد چشمگیری داشته؛ اما به نظر می رسد این بازار برای پذیرش این حجم از سهامدار آماده نبوده و مشکلاتی در روند معاملات وجود دارد که باید مرتفع گردد.

علی بهشتی روی سرپرست امور اعضای شرکت بورس در گفتگو با بورس نیوز در این خصوص بیان کرد: افزایش درخواست‌های تاسیس دفاتر پذیرش و شعب از سوی کارگزاری ها نشان از رشد مویرگی بازار سرمایه در اقصی نقاط کشور دارد و با توجه به پتانسیل های رشد بازار سرمایه، تاسیس شعب جدید توجیه داشته و منافاتی با توسعه خدمات الکترونیک ندارد.

وی اضافه کرد: البته توسعه زیرساختهای خدمات رسانی شرکت های OMS در حوزه معاملات آنلاین و الکترونیکی کندتر تر از رشد حجم معاملات بازار سرمایه بوده و این کندی، مشکلاتی در پی داشته است. ضمن اینکه رشد بازار و افزایش حجم معاملات نیازمند نظارت بیشتری هم خواهد بود. از این رو می توان گفت رشد بازار سرمایه باید در کنار رشد نرم افزاری و سخت افزاری سیستم های معاملاتی و نظارتی صورت گیرد تا در آینده با چالش مواجه نشویم.

بهشتی روی در پاسخ به این سوال که «آیا کارگزاری ها محدودیتی در صدور کدهای معاملاتی جدید ندارند؟» گفت: کارگزاری ها هیچ محدودیتی در صدور کد معاملاتی جدید ندارند و کلیه اشخاص با رعایت مقررات و ثبت نام در سامانه سجام و مراجعه به شرکتهای کارگزاری امکان دریافت کد بورسی و سرمایه گذاری در بازار سرمایه را خواهند داشت. فقط کد بورسی سهامداران متشکل از ۳ حرف نام خانوادگی و ۵ عدد بوده و ممکن است افزایش تعداد سهامداران، موجب محدودیت در این حوزه شود که البته این محدودیت با تغییر برخی زیرساخت ها به راحتی قابل حل است.

سرپرست امور اعضای شرکت بورس تاکید کرد: امیدواریم رشد زیرساخت های بازار سرمایه و توسعه سیستم های معاملاتی تسریع و تسهیل گردد تا با ورود سهامداران جدید به بازار، مشکلی ایجاد نگردد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: