تعداد بازدید : ۱۲۹۱
کد خبر : ۱۹۷۳۸۱
مدیرعامل پتروشیمی خوزستان در گفتگو با بورس نیوز: 
۱۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۷
در سال‌های گذشته پتروشیمی خوزستان مشکلات سودآوری زیادی داشته است که در جهت رفع این مشکلات اقداماتی صورت گرفت و مشکلات تولید و فروش مرتفع شد. پیش بینی می‌شود که در سال جدید سود خوبی به سهامداران تعلق گیرد

برنامه ریزی‌ها برای ورود به بازار سرمایه صورت گرفته است 

رضا صالح احمدی مدیرعامل پتروشیمی خوزستان در خصوص تولیدات این شرکت و اختصاص آن به صادرات و فروش داخلی به خبرنگار بورس نیوز گفت: به صورت تاریخچه‌ای ۵۰ درصد از میزان تولید همیشه به صادرات و ۵۰ درصد باقی مانده به فروش داخلی اختصاص می‌یافت اما؛ امسال تلاش بر این است که به تامین بازار داخل پرداخته شود و از هر گونه التهاب در بازار جلوگیری به عمل آید.

اگر مازاد تولید باقی بماند، به صادرات اختصاص می‌دهیم
وی در رابطه با وضعیت بازار‌های خارجی و حفظ آن‌ها عنوان کرد: اولویت، مصرف بازار داخل است. پلی کربنات و رزین اپوکسی که به میزان ۲۵۰۰۰ تن و ده هزار تن برای تامین بازار داخل تولید شده و اگر مازادی وجود داشته باشد به صادرات تخصیص می‌یابد. 

برنامه ریزی برای ورود به بازار سرمایه
مدیرعامل پتروشیمی جم به برنامه‌های این شرکت برای ورود به بازار سرمایه اشاره داشت و افزود: تمهیداتی در این خصوص صورت گرفته است متولی فروش محصولات پتروشیمی خوزستان در بورس کالا، شرکت تجارت صنعت پتروشیمی است. از جمله سهامداران اصلی پتروشیمی خوزستان شرکت هلدینگ خلیج فارس و ۳۰ درصد نیز سهام عدالت است. 
وی ادامه داد: در سال‌های گذشته پتروشیمی خوزستان مشکلات سودآوری زیادی داشته است که در جهت رفع این مشکلات اقداماتی صورت گرفت و مشکلات تولید و فروش مرتفع شد. سال ۹۶ زیانی نداشت و سال ۹۷ هم با سود شروع شد. پیش بینی می‌شود که در سال جدید سود خوبی به سهامداران تعلق گیرد.

 

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: