تعداد بازدید : ۲۹۹۴
کد خبر : ۱۹۷۵۰۸
کارشناس بازارسرمایه در گفتگو با بورس‌نیوز تاکیدکرد:
۱۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۶
شرکت هایی که تجدید ارزیابی از محل مازاد تجدید ارزیابی آنها محتمل است؛ شرکت های سرمایه گذاری که کمتر رشد کرده و NAV پایین تری دارند؛ و همچنین شرکت هایی که دارایی های ثابت با ارزشی دارند گزینه های مناسب تری برای سرمایه گذاری خواهند بود.

سهامداران از معاملات اعتباری بپرهیزند

به گزارش بورس نیوز، روزهای سبز بورس تهران ادامه دارد و شاخص کل از محدوده ۳۳۰ هزار واحد عبور کرده است. جذابیت بازار سرمایه در چند ماه اخیر آنقدر بوده که بسیاری از اشخاصی که آشنایی با این بازار ندارند نیز مشتری این بازار شده‌اند و کارگزاری‌ها هر روز شاهد صف‌های عریض و طویل متقاضیان دریافت کد معاملاتی هستند.

مهدی حیدرزاده مدیرعامل کارگزاری مدبر آسیا در گفتگو با بورس نیوز در خصوص وضعیت بازار سرمایه بیان کرد: اگرچه تجربه سنوات قبل نشان می‌دهد ورود جمعیت کثیری از سهامدارانی که آشنایی با بازار سرمایه ندارند، همراه با ریسک بوده اما؛ با توجه به حجم بالای نقدینگی در کشور و میزان ورود نقدینگی به بازار سرمایه و همچنین رکود بازارهای موازی، به نظر می‌رسد رشد بازار سرمایه فعلا تداوم خواهد داشت.

وی در رابطه با گزینه‌های مناسب برای سرمایه‌گذاری گفت: شرکت‌هایی که تجدید ارزیابی از محل مازاد تجدید ارزیابی آنها محتمل بوده بعلاوه شرکت‌های سرمایه‌گذاری که کمتر رشد کرده و NAV پایین‌تری دارند و البته شرکت‌هایی که دارایی‌های ثابت با ارزشی دارند، گزینه‌های مناسب‌تری برای سرمایه‌گذاری خواهند بود.

این کارشناس بازار سرمایه در خاتمه تصریح کرد: به سهامداران توصیه می‌شود از معاملات اعتباری بپرهیزند و خریدهای اعتباری برای سهامداران و کارگزاری‌ها، ریسک به همراه خواهد داشت.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: