تعداد بازدید : ۱۳۶۵
کد خبر : ۱۹۷۶۳۷
کارشناس صنعت خودرو در گفتگو با بورس نیوز تاکید کرد:
۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۰
پیش‌فروش‌ها اثر مثبتی بر درآمد فروش و گردش نقدینگی خودروسازان خواهند گذاشت.

چراغ سبز خودرویی ها به تولید

به گزارش بورس نیوز، سهم خودرویی‌ها در هفته‌های اخیر مورد اقبال بازار بوده و رشد نسبتا مناسبی هم تجربه کرده؛ اما فارغ از بحث بازار سرمایه‌ای به نظر می‌رسد عملکرد خودروسازان رو به بهبود است.

شرکت ایران خودرو با وجود آنکه در تیررس پیکان تحریم‌ها قرار دارد، ولی در این چند ماه در ایفای تعهدات معوق، روند سکونی را نداشته و حالا طرح پیش فروش ۶محصول خود را به بازار ارائه کرده است.

این اقدامات در به تعادل رساندن بازار خودرو و فرونشاندن عطش خریداران اثر داشته و بازار خودرو با اطمینان از توانمندی صنعت خودروی کشور، روز‌های آرامی را سپری می‌کند.

حسن کریمی سنجری کارشناس صنعت خودرو در گفتگو با بورس نیوز، در خصوص وضعیت این صنعت بیان کرد: باید پذیرفت که صنعت خودرو به سبب تحریم‌ها امکان همکاری با شرکت‌های خارجی را نداشته و با محدودیت‌هایی مواجه شده و به دلیل همین محدودیت‌ها، امکان تولید بعضی خودرو‌ها و ایفای بعضی تعهدات خود را ندارد.

وی ادامه داد: با وجود تمامی مشکلات، همین که چراغ تولید شرکت‌های خودروساز روشن مانده نشان از وجود زیرساخت‌های محکم این صنعت داشته البته گران شدن قیمت و کاهش تنوعات تولید مشکلاتی است که باعث نارضایتی مردم از شرکت‌های داخلی شده ولی واقعیت تحریم را باید پذیرفت.

وی افزود: در شرایط تحریمی، صنعت خودرو و قطعه‌سازی بیشتر روی داخلی‌سازی تمرکز کرده و برخی قطعات که قبلا از طریق واردات تامین می‌شد، اینک در داخل تولید می‌شود؛ به هر حال قطعات در شرایط تحریم با هزینه بیشتری قابل تامین هستند و این موضوع باعث افزایش قیمت تمام شده خودرو می‌شود.

این فعال صنعت خودروسازی در مورد تاثیر پیش‌فروش محصولات توسط خودروسازان اظهار کرد: کلیه پیش‌فروش‌های خودروسازان با تایید وزارت صمت صورت گرفته و قبل از تایید و صدور مجوز پیش فروش باید ظرفیت تولید خودروسازان و نیز تعهدات معوق آن‌ها بررسی شود و در صورتی مجوز پیش فروش اعطا شود که خودروسازان توان ایفای تعهدات و تحویل محصولات پیش فروش شده در موعد مقرر را داشته باشند؛ به هر حال، پیش‌فروش‌ها اثر مثبتی بر درآمد فروش و گردش نقدینگی خودروسازان دارند.

وی اضافه کرد: البته با توجه به اینکه بخشی از تولیدات خودروسازان در نیمه نخست سال مربوط به ایفای تعهدات قبلی خودروسازان با قیمت‌های پایین‌تر بود، به نظر می‌رسد شرکت‌های خودرویی در نیمه دوم سال درآمد مناسب‌تری محقق خواهند کرد.

کریمی در خاتمه تصریح کرد: قیمت‌گذاری بر اساس فروش خودرو با قیمت ۵درصد ارزان‌تر از حاشیه بازار، روش مطلوبی برای قیمت‌گذاری خودرو است؛ به شرط آنکه همین روند تداوم یابد و با عرضه‌های مدیریت شده قیمت حاشیه بازار خودرو دچار حباب نگردد.

ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۵
بابا دلتون خوشه با چهار تا خودروی داخلی اشغال
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: