تعداد بازدید : ۵۸۳
کد خبر : ۱۹۷۶۴۵
در صورت‌های مالی ۱۲ ماهه؛
۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۶
سود عملیاتی «کهمدا» به ۷۹۰میلیارد ریال، سود خالص آن به یک هزار و ۲۵میلیارد ریال و سود انباشته پایان دوره به یک هزارو ۳۶۲میلیارد ریال رسید.

به گزارش بورس نیوز، شرکت شیشه همدان در اطلاعات و صورت‌های مالی ۱۲ماهه منتهی به ۳۱خرداد۱۳۹۸ سود هرسهم را ۸۹۱ریال اعلام کرده است.

در این گزارش سود عملیاتی «کهمدا» به ۷۹۰میلیارد ریال، سود خالص آن به یک هزار و ۲۵میلیارد ریال و سود انباشته پایان دوره به یک هزارو ۳۶۲میلیارد ریال رسید.

این شرکت در تشریح اهداف و برنامه‌های راهبردی خود در خصوص تولید و فروش محصولات اعلام کرده که با توجه به پایان یافتن عمر استاندارد کوره واحد (یک) میزان تولید بر اساس ظرفیت عملی موجود وبا فرض ادامه فعالیت کوره مذکور تاپایان سال مالی به میزان ۷۰هزار تن پیش بینی می‌شود. همچنین با توجه به روند فروش طی سنوات گذشته پیش‌بینی شده که ۱۰۰ درصد محصولات تولید شده به فروش برسد. نرخ فروش نیز متناسب با شرایط رقابتی حاکم بر بازار تعیین می‌شود. نرخ فروش برای سال مالی آتی بر مبنای متوسط نرخ فروش محصولات در تیرماه سال جاری برای کل سال برآورد شده و هدف شرکت حفظ حاشیه سود فعلی است.

«کهمدا» در برآوردی که از تغییرات عوامل بهای تمام شده دارد، اعلام کرده ۳۰درصد دستمزد مستقیم تولید۲ افزایش می‌یابد، ۷درصد سربار تولید افزایش خواهد داشت و ۴۰درصد مواد اولیه ولوازم بسته بندی مصرفی افزایش می‌یابد.

شایان ذکر است؛ عملیات ساختمانی این شرکت ۹۲درصد پیشرفت فیزیکی داشته و تسهیلات مورد درخواست توسط صندوق توسعه ملی جهت مسدودی به نفع بانک ملی ایران به بانک مرکزی اعلام و بانک مرکزی نیز ارز مورد نیاز را تخصیص داده است.

درهمین ارتباط ۱۰ درصد مبلغ پروفرما به عنوان پیش‌پرداخت به مبلغ ۳میلیون و ۳۵۹هزار و ۵۵۷یورو پرداخت شده و ۱۰فقره اعتبارات اسنادی مربوط به تحصیل ماشین‌آلات و تجهیزات توسط بانک ملی ایران اواخر سال ۱۳۹۶ گشایش یافته است. بخشی از ماشین‌آلات، تجهیزات و آجر‌ها معادل ارزی ۱۹میلیون و ۷۴۹هزار و ۵۳یورو حمل و وارد کارخانه شده است. همچنین به دلیل تحریم‌های موجود امکان مبادلات بانکی برخی از اعتبارات اسنادی هنوز میسر نشده که موضوع از طریق ذینفعان، شرکت و بانک عامل در دست پیگیری است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: