تعداد بازدید : ۷۰۰
کد خبر : ۱۹۷۶۴۵
در صورت‌های مالی ۱۲ ماهه؛
۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۶
سود عملیاتی «کهمدا» به ۷۹۰میلیارد ریال، سود خالص آن به یک هزار و ۲۵میلیارد ریال و سود انباشته پایان دوره به یک هزارو ۳۶۲میلیارد ریال رسید.

به گزارش بورس نیوز، شرکت شیشه همدان در اطلاعات و صورت‌های مالی ۱۲ماهه منتهی به ۳۱خرداد۱۳۹۸ سود هرسهم را ۸۹۱ریال اعلام کرده است.

در این گزارش سود عملیاتی «کهمدا» به ۷۹۰میلیارد ریال، سود خالص آن به یک هزار و ۲۵میلیارد ریال و سود انباشته پایان دوره به یک هزارو ۳۶۲میلیارد ریال رسید.

این شرکت در تشریح اهداف و برنامه‌های راهبردی خود در خصوص تولید و فروش محصولات اعلام کرده که با توجه به پایان یافتن عمر استاندارد کوره واحد (یک) میزان تولید بر اساس ظرفیت عملی موجود وبا فرض ادامه فعالیت کوره مذکور تاپایان سال مالی به میزان ۷۰هزار تن پیش بینی می‌شود. همچنین با توجه به روند فروش طی سنوات گذشته پیش‌بینی شده که ۱۰۰ درصد محصولات تولید شده به فروش برسد. نرخ فروش نیز متناسب با شرایط رقابتی حاکم بر بازار تعیین می‌شود. نرخ فروش برای سال مالی آتی بر مبنای متوسط نرخ فروش محصولات در تیرماه سال جاری برای کل سال برآورد شده و هدف شرکت حفظ حاشیه سود فعلی است.

«کهمدا» در برآوردی که از تغییرات عوامل بهای تمام شده دارد، اعلام کرده ۳۰درصد دستمزد مستقیم تولید۲ افزایش می‌یابد، ۷درصد سربار تولید افزایش خواهد داشت و ۴۰درصد مواد اولیه ولوازم بسته بندی مصرفی افزایش می‌یابد.

شایان ذکر است؛ عملیات ساختمانی این شرکت ۹۲درصد پیشرفت فیزیکی داشته و تسهیلات مورد درخواست توسط صندوق توسعه ملی جهت مسدودی به نفع بانک ملی ایران به بانک مرکزی اعلام و بانک مرکزی نیز ارز مورد نیاز را تخصیص داده است.

درهمین ارتباط ۱۰ درصد مبلغ پروفرما به عنوان پیش‌پرداخت به مبلغ ۳میلیون و ۳۵۹هزار و ۵۵۷یورو پرداخت شده و ۱۰فقره اعتبارات اسنادی مربوط به تحصیل ماشین‌آلات و تجهیزات توسط بانک ملی ایران اواخر سال ۱۳۹۶ گشایش یافته است. بخشی از ماشین‌آلات، تجهیزات و آجر‌ها معادل ارزی ۱۹میلیون و ۷۴۹هزار و ۵۳یورو حمل و وارد کارخانه شده است. همچنین به دلیل تحریم‌های موجود امکان مبادلات بانکی برخی از اعتبارات اسنادی هنوز میسر نشده که موضوع از طریق ذینفعان، شرکت و بانک عامل در دست پیگیری است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: