تعداد بازدید : ۱۷۵۱
کد خبر : ۱۹۷۶۵۱
ساعت پنج‌ونیم عصر؛
۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۰
ساعت پنج‌ونیم عصر امروز نیم‌نگاهی دارد به ماری که در آستین پرورش داده شد و عادتی بد برای تابلو در ریزش‌های قرمز.

دلال‌ها در پی ساختمان جدید وزارت/ اهالی بازار به‌دنبال هم‌کوچه‌ای

به گزارش بورس‌نیوز، سخنگوی راه‌پله‌ها خبر آورده آن فردی که نمی‌خواستند وزیرش کنند و، اما وزیر شد تا وزرایی از وزارت به مقام مشاوری نیفتند، این روز‌ها در بهارستان، کنار مستاجران ساختمان مجلس قدیم و حتی قلم‌نیوز‌ها درصدد تفکیک و زایش مجدد وزارت بازرگانی بود؛ وزارت بازرگانی با تناسب به نرخ دلار فعلی، دلالان ارز و وارداتچی‌ها اقدامی به دور از عقل و هوش برتر است.

اهالی بازار به‌دنبال هم‌کوچه‌ای
شاید تاریخ تولید و حتی جنسیت کودک متولد نشده را بتوان تعیین کرد، اما نمونه‌های بورسی این نوع اتفاقات را بخواهیم بنگریم، واقعا جای اشک‌ریختن دارد، زیرا از سختی مراحل اخذ پاسپورت واقعا می‌کاهد؛ در گزارش‌های قبلی گفته بودیم که شرکت متقاضی عرضه‌اولیه که فعلا دست نگاه داشته تا ساختمان بورس تهران تغییر پیدا کند تا آن موقع سروکله‌اش پیدا شود و بیاید بخاطر آنکه اولین باشد، اما اینکه مدیرانی که برنامه ورود به بازارسرمایه برای تامین مالی دارند، می‌روند با آقایان خاص جلسه برگزار می‌کنند؛ جالب است، حاج محمود و امیر قصه ما گویا تنها "خوان" نخست این ماجرا هستند و سپس باید شرکت‌های متقاضی در جلسات پذیرش گیر کنند.

ترسی که از شاخص، ریخت
پس از آنکه شاخص برای نخستین‌بار از قله ۳۰۰ هزارپایی فراتر رفت، ترس ریزش و سقوط بازار نیز در دل سهامداران نشست که چه زمانی بازار رنگ اصلاح را به خود می‌بیند، اما دیری نپایید که بازار یک ریزش چند هزار واحدی را تجربه کرد و از آن روز بحث اصلاح، نوسان، حباب و ... گریبانگیر اهالی بازارسرمایه شده، اما با ریزش امروز می‌توان این پیش‌بینی را کرد که از لحاظ روانی بازار عادت به ریزش ۷ هزار واحدی و حتی بالاتر شده و سهامداران جدیدالورود باید با وسواس بیشتری گام‌های خود را برای سرمایه‌گذاری برداشته تا خدایی ناکرده سرمایه آن‌ها در حوض‌های بورس، قرمز نشود.

«توزیع» توزیع کننده
طی هفته آینده یکی از شرکت‌های توزیع‌کننده زیرمجموعه شرکت‌های دارویی گام در بازارسرمایه خواهد گذاشت و حدود ۶۰ میلیون سهم قابل عرضه را به بازار تعارف خواهد زد.

بخشش عطای بازار سرمایه به لقای آن

گویا یکی از مدیران اسبق ملاصدرا بعد از آنکه نتوانسته مجوز تاسیس تامین سرمایه را اخذ کند و حمایت همکاران قدیمی اش هم جواب نداده، عطای فعالیت در ایران را به لقای آن بخشیده و بار سفر بسته و شاید به رسم دیگر همکاران، عازم آن ور آب شود.

از آن طرف هم شنیده شده یکی از هم پیشکسوتان بازار سرمایه که چند سالی است به تدریس مشغول شده، در یک ماه اخیر موازی با این یار در آستانه سفر حرکت کرده و قائم مقام او در پست فعلی شده است.

فردوسی
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۴
با توجه به افزایش روز افزون کدهای معاملاتی سازمان تمهیداتی بیاندیشد تا بجای عرضه 10% در روز عرضه 20% از سهام شرکتهای با سرمایه کمتر از 100 میلیارد را در دستور کار قرار دهد. دتوزیع حداکثر به هر کد 80 سهم میرسد که جای خجالت دارد نه افتخار..!!
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: