تعداد بازدید : ۳۱۳
کد خبر : ۱۹۷۸۲۷
به زودی در آسیا؛
۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۷
صرفه‌جویی در وقت و غلبه بر کمبود نیروی کار از مزیت‌های عمده استفاده از ربات‌ها در تحویل غذاست.

ربات‌ها غذای شما را تحویل می‌دهند

به گزارش بورس نیوز، شرکت‌هایی در چین و ژاپن استفاده از ربات‌ها در تحویل غذا را آغاز کرده‌اند. می‌توان دیانپینگ، بزرگ‌ترین شرکت تحویل غذای چین، در حال آزمایش یکی از ربات‌های بدون سرنشین برای تحویل غذا به ۱۰ اداره و هتل در شهر‌های بزرگ چین ازجمله پکن و شنزن است.

به گزارش سی‌ان‌بی‌سی، ژاپن بزرگ‌ترین تولیدکننده ربات‌های صنعتی در سال ۲۰۱۷ هم آزمایش ربات‌ها برای تحویل غذا را آغاز کرده است. شرکت ZMP در توکیو این ربات‌ها در مجتمع‌های آپارتمانی و دانشگاه‌ها استفاده می‌کند. این ماشین‌ها می‌توانند در این محیط مسیر خود را پیدا کرده و به‌طور مستقل با استفاده از آسانسور و پله غذا را به مشتری برسانند.

کارشناسان می‌گویند دانشگاه‌ها، اداره‌ها، هتل‌ها و مهمان‌پذیر‌ها بهترین محیط‌ها برای استفاده از ربات غذا رسان هستند. این محیط‌ها به‌طورمعمول پیش‌بینی پذیر و کم تغییرند بنابراین مسیریابی در آن‌ها برای ربات‌ها کمتر دشوار است.

صرفه‌جویی در وقت و غلبه بر کمبود نیروی کار از مزیت‌های عمده استفاده از ربات‌ها در تحویل غذاست. رباتی که شرکت چینی از آن استفاده می‌کند، می‌تواند در یک مجموعه آپارتمان راه خود را پیدا کرده و غذا را به مشتری برساند هرچند منابع چینی اعلام کردند یک عامل انسانی برای رساندن غذا به ورودی ساختمان لازم است. مسئولان شرکت چینی اعلام کردند استفاده از این ربات پنج تا هفت دقیقه زمان در هر تحویل غذا صرفه‌جویی می‌کند و صرفه‌جویی مالی آن‌هم در هر تحویل یک تا دو یوآن چین (۰.۱۴ تا ۰.۲۸ دلار) است.

شرکت ژاپنی اعلام کرده ربات تحویل غذای آن‌ها می‌تواند با مردم از طریق صدا ارتباط برقرار کند.

مزیت‌های استفاده از ربات در تحویل غذا و دیگر کار‌های روزمره در کشوری مثل ژاپن به دلیل سالخوردگی جمعیت، کاهش نیروی کار و کاهش نرخ زاد و ولد مهم است. بر اساس پیش‌بینی‌های انجام شده از سوی سازمان‌های ژاپنی در فوریه سال ۲۰۱۹ جمعیت فعال این کشور تا سال ۲۰۴۰، ۲۰ درصد کاهش پیدا می‌کند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: