تعداد بازدید : ۱۰۵۱
کد خبر : ۱۹۷۸۴۰
گزارش ساعت پنج و نیم عصر؛
۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۰
گزارش پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به دور زدن قانون در یک بانک بورسی و حمایتگری که به جای حمایت، چماق سر مظلومان شده و...

به گزارش بورس نیوز، بازار سرمایه این روزها آنقدر جذاب شده که زن و مرد و پیر و جوان در صف کارگزاری ها زنبیل گذاشته اند تا شاید از شهد شیرین این بازار بنوشند. اما در این میان بعضی ها هم از این نمد برای خود کلاهی بافته و سعی دارند رشد بازار سرمایه را حاصل تلاش خود نشان دهند. اما واقعیت این است که پول هوشمند است و راه خودش را می رود و بهتر است آقایان از رشد بازار سرمایه به عنوان ابزار تبلیغاتی استفاده نکنند.

بعضی ها برای دور زدن قانون همیشه یا راهی خواهند یافت و یا راهی خواهند ساخت. بانک معروف بلوار میرداماد هم بعد از قانون محدود کردن مالکیت در بانک ها تا سقف ۳۳ درصد به تکاپو افتاده تا هر جور که هست تشکیلات عظیم را برای خود حفظ کند. به همین خاطر هم بخش قابل توجهی از سهام یکی از زیرمجموعه ها را به نام یک شخص حقیقی که اتفاقا برای اهالی بازار هم نام آشناست، زده تا بعدا این شرکت سهم بانک را بخرد و در نهایت سکان هدایت این بانک خدایی نکرده از دست هیات مدیره فعلی خارج نشود.

 

پسر بد نفتی ها
مدیرعامل یکی از شرکت های زیرمجموعه صندوق بازنشستگی کارکنان نفت در اقدامی حیرت انگیز، زیان انباشته خود را ۳۵۶ درصد افزایش داد! همیشه که نباید خوب ها را الگو کرد؛ بد نیست ایشان افتخار داده و تجربه ارزشمند خود را در اختیار اهالی بازار قرار دهند، این طور ارتقای زیان کار هر کسی نیست.

 

توافق برای گران فروشی 
سال گذشته، قیمت گوجه فرنگی آنقدر افزایش یافت که رب گوجه کم از طلا نداشت. کشاورزان هم به هوای سود بیشتر هر چه زمین داشتند به کشت گوجه فرنگی اختصاص دادند. اما آنقدر گوجه برداشت شده که حالا خریدار ندارد؛ اما تولیدکنندگان رب گفته اند خیال کاهش قیمت رب به سرتان نزند که توافق کرده ایم ارزان نفروشیم!

 

اینجا سرزمین عجایب است

گویا تعدادی از کارگران شرکتی که چند ماه حقوق طلبکار بودند برای رفع مشکل خود سعی کرده اند سد راه چند ساکن محله بهارستان شوند، بلکه فرجی شود و حقوق معوق زنده شود؛ ولی بلافاصله دستبند به دست راهی پشت میله ها شده اند و برای آزادی شان وثیقه های چند ده میلیون تومانی خواسته اند. آخه بزرگواران، این بی نواها از فشار فقر و گرسنگی دست به دامان نمایندگان خانه ملت شدند، جای گره گشایی، قفل دیگری زدید؟؟؟

البته این اتفاق در کشوری که یک پارک ۱۵ هکتاری قرق می شود تا همسر یکی از آقایان چند ساعتی با دوستان خود در آن قدم بزنند، چندان عجیب نیست!

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: