تعداد بازدید : ۱۴۵۴
کد خبر : ۱۹۷۹۰۹
کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با بورس‌نیوز عنوان کرد: 
۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۲
مدیرعامل کارگزاری پارسیان گفت: اقتصاد بورس‌محور می‌تواند افسار نقدینگی آزاد و تورم سرکش موجود در اقتصاد را در دست گیرد و علاوه بر آن شرکت‌های بورسی را از لحاظ تامین سرمایه و نقدینگی سیرآب کند.
تاثیرات مثبت اقتصاد بورس محور بر کشور
مجید سوری، مدیرعامل کارگزاری پارسیان در گفت‌و‌گو با بورس‌نیوز در ارزیابی از روند معاملاتی بازار سرمایه گفت: اگر روند فعلی معاملات تا آخر زمان بازار حفظ شود، می‌توان برای هفته آینده نیز پیش‌بینی هفته‌ای به نسبت با ثبات را داشت ولی در کل روند تاکنون خوب بوده و امید می‌رود تا آخر بازار این شرایط باقی بماند. 
 
اقتصاد بورس محور و تاثیرات آن 
وی در خصوص اقتصاد بورس محور و تاثیرات آن بر بازار سرمایه اظهار داشت: نقش بورس در کشور‌هایی که در وضعیت اقتصادی خوبی به سر می‌برند و توسعه یافته‌اند بسیار پررنگ بوده چراکه به لحاظ ارزش بازار نسبت به تولید ناخالص داخلی و به لحاظ حجم معاملات بورس توانسته در کشورهای توسعه‌یافته نقش اساسی را پیاده کند. 
 
تاثیرات مثبت اقتصاد بورس محور بر کشور
 
پررنگ شدن بورس از چند جهت موثر خواهد بود
سوری تصریح کرد: در کشور ما متاسفانه این شرایط وجود ندارد اما؛ روزنه‌هایی از بزرگ شدن بازار به چشم می‌خورد که می‌تواند از چند جهت کمک کننده باشد. 

این کارشناس سرمایه در بررسی این چند جهت عنوان کرد: از جهت کنترل تورم بسیار می‌تواند کمک کننده باشد، زیرا یکی از مشکلات بزرگ اقتصاد کشور حجم نقدینگی آزادی است که با ورود به هر بازاری تاثیرات توری بسیاری ایجاد می‌کند و بورس می‌تواند این شرایط را کنترل کند.

وی ادامه داد: از طرف دیگر تامین مالی شرکت‌ها می‌تواند به راحتی انجام شود و فشار از دوش سیستم بانکی برداشته شود. به طور کلی این امر می‌تواند برای اقتصاد کشور بسیار مفید باشد.
ناشناس
-
۱۲:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۷
اره با سوزوندن پس اندازهای مردم تورم کنترل میشه درست مثل چند سال گذشته که تورم از عدد یک بالتر نرفته زرشک
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: