تعداد بازدید : ۵۹۱۶
کد خبر : ۱۹۷۹۴۷
کارشناس بازارهای مالی در گفتگو با بورس نیوز تاکید کرد :
۱۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۰
گروه فلزات، سنگ‌آهنی‌ها، دارویی‌ها و قندی‌ها، گروه رایانه و همچنین شرکت‌هایی که برنامه افزایش‌سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها را دارند، گزینه‌های مناسبی برای سرمایه‌گذاری به شمار می‌آیند.

سهم های کامودیتی محور، جامانده های بازار

به گزارش بورس نیوز، وضعیت بازارهای جهانی یکی از پارامترهای اساسی در تعیین روند بازار سرمایه است.

علی صادقین کارشناس بازارهای مالی در گفتگو با بورس نیوز در خصوص وضعیت بازارهای جهانی بیان کرد: بازارهای جهانی تحت تاثیر دو اتفاق مهم قرار گرفته و آنهم «جنگ تجاری آمریکا و چین» و «رشد اقتصاد جهانی» است؛

وی ادامه داد: اخبار مربوط به جنگ تجاری آمریکا و چین ثبات ندارد و یک روز اخبار منفی و روز دیگری اخبار مثبت به گوش می رسد وطبق آخرین خبرها، قرار است تعرفه واردات ۲۵۰ میلیارد دلار کالای چینی افزایش یابد و به نظر می‌رسد تا دور دوم انتخابات آمریکا، خبری از مذاکرات قطعی آمریکا و چین مطرح نخواهد شد.

کارشناس بازارسرمایه افزود: بر اساس پیش‌بینی موسسات بین‌المللی (برای مثال فیچ)، رشد اقتصادی جهان کاهشی بوده و پیش‌بینی شده در سال ۲۰۲۰ به زیر ۶درصد سقوط خواهد کرد و اگر افت اقتصاد جهانی را در کنار اخبار مربوط به جنگ تجاری و چشم انداز رکود نسبی قرار دهیم، انتظار افت اندک قیمت کامودیتی ها در بازارهای جهانی می رود.

صادقین در رابطه با سرمایه‌گذاری در سهم‌های کامودیتی‌محور گفت: سهم‌های وابسته به کامودیتی‌ها، رشدی نداشته که نگران ریزش قیمت‌ها باشیم ضمن آنکه عملکرد گروه کامودیتی محور چندان بد نبوده و اتفاقا با انتشار گزارش‌های ۶ماهه پتانسیل رشد دارند؛ همچنین در صورت افزایش احتمالی نرخ ارز سامانه نیما، تاثیر منفی کاهش قیمت‌های جهانی خنثی خواهد شد و در حقیقت این گروه جزو جا مانده‌های بازار هستند. 

وی افزود: بازار سرمایه با توجه به رشدی که داشته نیازمند اصلاح است؛ ولی به نظر می‌رسد شایعات هم در این اصلاح اثرگذار بوده و نوع خرید و فروش‌ها نشان دهنده هیجان در بازار است؛ معتقدم بازار سرمایه هنوز جای رشد داشته و روند کلی تا پایان سال صعودی خواهد بود، اما برخی سهم‌ها اصلاح عمیق‌تری لازم دارند. فعلا بازار سرمایه مناسب‌ترین بازار برای سرمایه‌گذاری بوده و بازارهای موازی مانند بازار ارز آنقدر رشد ندارند که بتوانند نقدینگی جذب کنند.

وی در معرفی گزینه‌های مناسب برای سرمایه‌گذاری اظهار کرد: گروه فلزات، سنگ آهنی ها، دارویی ها و قندی ها(با اصلاح)، گروه رایانه و همچنین شرکت هایی که برنامه افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها را دارند، گزینه های مناسبی برای سرمایه گذاری هستند. سهامداران تازه وارد هم بهتر است از طریق سبدگردان ها و یا صندوق های سرمایه گذاری اقدام به سرمایه گذاری کنند تا متحمل ریسک نشوند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: