تعداد بازدید : ۱۰۳۹
کد خبر : ۱۹۷۹۷۷
مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس عنوان کرد:
۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۵
اجرای پروژه‌ها توسط شرکت‌ها پتروشیمی امری در راستای توسعه بوده اما؛ شرکت‌ها باید ارز‌های حاصل از صادرات را ابتدا در سامانه نیما عرضه کرده و سپس به عنوان متقاضی مجددا در صف استفاده از این ارز برای پروژه‌های خود قرار بگیرند. 
بورس به پتروشیمی بدهکار است
 
به گزارش بورس نیوز، جعفر ربیعی، مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس به اهمیت مسائل مالی در حوزه پتروشیمی اشاره داشت و گفت: این امر همواره دغدغه‌ای بزرگ بوده و اتمام برخی پروژه‌ها به دلیل کمبود منابع مالی با مشکل روبرو شده، از سوی دیگر پروژه‌های پیش رو هم نیازمند تامین مالی هستند.
 
اعمال محدودیت بانک مرکزی برای صادرکنندگان
وی با بیان محدودیت‌های اعمال شده برای شرکت‌های صادرکننده توسط بانک مرکزی، تصریح کرد: اجرای پروژه‌های توسط شرکت‌ها امریست در جهت توسعه کشور اما؛ شرکت‌ها باید ارز‌های حاصل از صادرات را در سامانه نیما عرضه کنند و سپس به عنوان متقاضی مجددا در صف استفاده از این ارز برای پروژه‌های خود قرار بگیرند. 
 
بورس به پتروشیمی بدهکار است
ربیعی به حضور پررنگ پتروشیمی‌های سودآور در بورس اشاره کرد و گفت: حدود ۲۰ درصد از بازار سرمایه در اختیار شرکت‌های پتروشیمی بوده و در واقع بورس به نوعی به پتروشیمی بدهکار است. شرکت‌ها باید بتوانند از این بازار مطالبه کنند. 
 
عرضه اوراق در سال جاری 
مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس از نخستین عرضه هزار اوراق مبتنی بر سهام در بازار سال گذشته سخن گفت و افزود: پیش بینی می‌شود در سال جاری نیز از همین طریق ۲ هزار میلیارد تومان اوراق توسط این شرکت عرضه شود.
 
 
۲۰ درصد بازار سرمایه در اختیار پتروشیمی ها/ بورس به پتروشیمی بدهکار است
 
 
روند خوب عرضه اولیه شرکت های زیرمجموعه
ربیعی به ورود دو شرکت از زیرمجموعه صنایع پتروشیمی خلیج فارس در بورس اشاره کرد و گفت: عرضه اولیه شرکت‌ها می‌توانند منابع مالی خوبی کسب کنند؛ ورود دو شرکت زیرمجموعه این پتروشیمی در سال گذشته و امسال ۱۷۰۰میلیارد تومان جمع آوری منبع به همراه داشت. 

وی در خصوص ورود به بورس اظهار داشت: بورس محدود کننده است اما؛ به همان میزان می‌تواند در امورمالی یاری کننده باشد، با ورود به بورس ارزش سهام شرکت‌ها شفاف‌تر شده و بر اساس آن می‌توان در خصوص انتشار اوراق، ارائه تسهیلات و یا وثیقه اقدام کرد. 
 
مردم اعتماد کنند
ربیعی با ورود به مبحث «شرکت‌های بزرگ» و «اعتماد مردم» عنوان کرد: مردم به شرکت‌های بزرگ اعتماد داشته باشند. این امر در بورس مشخص و واضح است. شرکت‌های بزرگ می‌توانند هم از محل سود انباشته و هم از محل آورده نقدی سهامداران به عنوان تامین مالی استفاده کنند.

مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس ادامه داد: هلدینگ‌ها می‌توانند پروژه‌های خود را به شرکت‌های تامین کننده از لحاظ پولی و درآمدی بسپارند تا از محل درآمد خود بتوانند در طول سال تامین مالی این شرکت‌ها را برعهده بگیرند. 

وی در پایان افزود: این امر در هلدینگ خلیج فارس اجرایی شده است و حدود یک میلیادر دلار از پروژه‌های این هلدینگ به شرکت‌هایی که سود و درآمد روزانه دارند منتقل شده است
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: