تعداد بازدید : ۸۸۵
کد خبر : ۱۹۸۱۴۹
مدیر عامل شرکت مدیریت فناوری بورس در گفتگو با بورس نیوز تاکیدکرد:
۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۵
مدیر عامل شرکت مدیریت فناوری بورس گفت: مشکل تفاوت بین اطلاعات و داده‌های tsetmc با «نامک»، ناشی از عقب افتادن tsetmc از داده‌های بازار بوده که این مشکل آخرین بار حدود دو هفته قبل مشاهده شد اما تا حد زیادی برطرف شده و امیدواریم در آینده شاهد تکرار آن نباشیم.

برنامه بلندمدت برای رفع مشکلات اختلال سامانه معاملات

به گزارش بورس نیوز، با عرضه اولیه «دتوزیع» رکورد جدید در عرضه های اولیه ثبت شد.‏ ‏۹۳۴ هزار و ۹۶۴ نفر در عرضه اولیه دتوزیع مشارکت داشتند و البته در زمان عرضه اولیه، اختلالاتی هم در سامانه معاملات وجود داشت که برای سهامداران مشکل ساز شد. به نظر می رسد تغییر زمان عرضه های اولیه از فشار بر سامانه معاملات کاسته و مشکلات را کمرنگ تر خواهد کرد.

روح اله دهقان مدیر عامل شرکت مدیریت فناوری بورس در گفتگو با بورس نیوز در این خصوص بیان کرد: انجام فرآیند عرضه اولیه شرکت‌ها در خارج از زمان معاملات (بعد از ساعت 12:30) ازنظر فنی برای سامانه معاملات راهکار مناسبی نبوده و از ریسک اختلال در سامانه معاملات نخواهد کاست؛ چراکه با طولانی‌تر شدن فرایند عرضه اولیه ممکن است سامانه معاملات برای صبح روز بعد آماده نباشد. ضمن اینکه ماژول سامانه معاملات برای دریافت سفارش‌های عرضه‌های اولیه، مجزا از سامانه معاملات است؛ بااین‌حال مشکلاتی ایجادشده که تلاش می‌شود این مشکلات به حداقل برسد.

وی افزود: در چند ماه اخیر مرتباً سعی شده ظرفیت سامانه معاملات افزایش یابد؛ اما باید پذیرفت که استقبال از بازار سرمایه بیش از انتظارات بوده و این استقبال، تعداد معاملات را به‌شدت افزایش داده است. ازلحاظ تعداد معاملات، حتی از بورس‌های بزرگ جهانی پیشی گرفته‌ایم و به لحاظ ارزش معاملات نیز جزو بهترین‌های منطقه هستیم.

دهقان تاکید کرد: با این حجم تقاضا، طبیعی است که نرم‌افزار و سخت‌افزار سامانه معاملات گاهی دچار مشکل شود؛ اما برنامه بلندمدتی برای ارتقا و افزایش ظرفیت سامانه معاملات در دست اجرا است و در آینده بسیاری از مشکلات، برطرف خواهد شد.

تعداد بازدید : 14

دهقان در رابطه با مشکل عدم هماهنگی زمانی داده‌های سایت tsetmc با سامانه نامک (سامانه معاملات آنلاین کارگزاری‌ها) که گه گاه مشاهده می‌شود گفت: مشکل تفاوت بین اطلاعات و داده‌های سایت tsetmc با سامانه نامک، ناشی از عقب افتادن سایت tsetmc از داده‌های بازار است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: این مشکل که آخرین بار حدود دو هفته قبل مشاهده شد، تا حد زیادی برطرف شده و امیدواریم در آینده شاهد تکرار آن نباشیم؛ ولی حجم بالای معاملات سبب مشکلاتی ازجمله کندی سایت در برخی موارد معدود شده است.

 

ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
سلام مشکلات هرگز در زمان حال حل نمیشود چرا دراینده که هیچ کس نمیداند چه مشکلات دیگری در راه هست .
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
شاخص باردیگر میلیونر شد
شاخص کل بورس تهران مجددا" بعد از افت ۱۰ تا ۱۵ درصدی به ابرکانال یک میلیون واحدی بازگشت.