تعداد بازدید : ۴۸۰
کد خبر : ۱۹۸۱۶۱
افزایش سود ۲۱۶ درصدی در «لبوتان»؛
۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۰
شرکت صنعتی بوتان در ۶ ماهه نخست سال جاری موفق به کسب سود خالص ۲۹۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریالی شده که این سود نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش ۲۱۶ درصدی را نشان می‌دهد.

افزایش سود ۲۱۶ درصدی در «لبوتان»

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، شرکت صنعتی بوتان در ۶ ماهه نخست سال جاری موفق به کسب سود خالص ۲۹۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریالی شده که این سود نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش ۲۱۶ درصدی را نشان می‌دهد.

سود سه ماهه اول محقق شده شرکت معادل ۱۲۸ میلیارد ریال بوده و این سود در سه ماهه دوم سال جاری به ۱۶۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال رسیده است.

در جدول زیر میزان فروش، سود عملیاتی و سود خالص کسب شده شرکت در فصل‌های بهار و تابستان سال جاری به صورت مقایسه‌ای ارائه شده است.

همان گونه که مشاهده می‌شود شاهد رشد اندک فروش سه ماهه دوم در مقایسه با سه ماهه اول هستیم.

افزایش سود ۲۱۶ درصدی در «لبوتان»

مقادیر فروش محصولات اصلی شرکت یعنی آبگرمکن و شوفاژ در ۶ ماهه نخست امسال معادل ۲۲۱ و ۱۱۵ هزار دستگاه است که نسبت به مدت مشابه پارسال به ترتیب ۵۵ و ۱۱ درصد رشد را نشان می‌دهد.

نرخ فروش متوسط هر دستگاه آبگرمکن در این دوره ۶ میلیون و ۷۷۰ هزار ریال بوده که نسبت به سال قبل ۳۷ درصد رشد را نشان می‌دهد. نرخ فروش شوفاژ نیز که بخش عمده‌ای از سود عملیاتی شرکت از محل فروش این محصول به دست می‌آید در نیمه نخست امسال معادل ۳۶ میلیون و ۷۶۰ هزار ریال بوده که این نرخ نیز نسبت به ۶ ماهه پارسال ۶۰ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

با این حال نکته قابل تامل در این گزارش حاشیه منفی سودناخالص ناشی از فروش محصول آبگرمکن بوده و این شرکت در این مدت از محل فروش این محصول مبلغ بیش از ۲۶۰ میلیارد ریال زیان ناخالص را شناسایی کرده است.

در این خصوص توضیحات مدیریت شرکت در این خصوص ضروری به نظر می‌رسد.

افزایش سود ۲۱۶ درصدی در «لبوتان»

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: