تعداد بازدید : ۵۵۲
کد خبر : ۱۹۸۱۶۱
افزایش سود ۲۱۶ درصدی در «لبوتان»؛
۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۰
شرکت صنعتی بوتان در ۶ ماهه نخست سال جاری موفق به کسب سود خالص ۲۹۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریالی شده که این سود نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش ۲۱۶ درصدی را نشان می‌دهد.

افزایش سود ۲۱۶ درصدی در «لبوتان»

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، شرکت صنعتی بوتان در ۶ ماهه نخست سال جاری موفق به کسب سود خالص ۲۹۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریالی شده که این سود نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش ۲۱۶ درصدی را نشان می‌دهد.

سود سه ماهه اول محقق شده شرکت معادل ۱۲۸ میلیارد ریال بوده و این سود در سه ماهه دوم سال جاری به ۱۶۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال رسیده است.

در جدول زیر میزان فروش، سود عملیاتی و سود خالص کسب شده شرکت در فصل‌های بهار و تابستان سال جاری به صورت مقایسه‌ای ارائه شده است.

همان گونه که مشاهده می‌شود شاهد رشد اندک فروش سه ماهه دوم در مقایسه با سه ماهه اول هستیم.

افزایش سود ۲۱۶ درصدی در «لبوتان»

مقادیر فروش محصولات اصلی شرکت یعنی آبگرمکن و شوفاژ در ۶ ماهه نخست امسال معادل ۲۲۱ و ۱۱۵ هزار دستگاه است که نسبت به مدت مشابه پارسال به ترتیب ۵۵ و ۱۱ درصد رشد را نشان می‌دهد.

نرخ فروش متوسط هر دستگاه آبگرمکن در این دوره ۶ میلیون و ۷۷۰ هزار ریال بوده که نسبت به سال قبل ۳۷ درصد رشد را نشان می‌دهد. نرخ فروش شوفاژ نیز که بخش عمده‌ای از سود عملیاتی شرکت از محل فروش این محصول به دست می‌آید در نیمه نخست امسال معادل ۳۶ میلیون و ۷۶۰ هزار ریال بوده که این نرخ نیز نسبت به ۶ ماهه پارسال ۶۰ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

با این حال نکته قابل تامل در این گزارش حاشیه منفی سودناخالص ناشی از فروش محصول آبگرمکن بوده و این شرکت در این مدت از محل فروش این محصول مبلغ بیش از ۲۶۰ میلیارد ریال زیان ناخالص را شناسایی کرده است.

در این خصوص توضیحات مدیریت شرکت در این خصوص ضروری به نظر می‌رسد.

افزایش سود ۲۱۶ درصدی در «لبوتان»

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: