تعداد بازدید : ۲۵۱۷
کد خبر : ۱۹۸۲۵۵
در گفت‌وگو با بورس‌نیوز مطرح شد:
۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۳
رئیس انجمن تولیدکنندگان کاشی و سرامیک تهران گفت: صادرات در حال حاضر بانام شرکت تولیدکننده انجام می‌شود و ارز حاصل از صادرات به کشور بازمی‌گردد و از سوی دیگر، حجم صادرات غیررسمی کشور روند نزولی را طی کرده است.

قانونمندی صادرات کاشی و سرامیک و رشد درآمد ارزی تولیدکنندگان

به گزارش بورس نیوز، سهم گروه کاشی و سرامیک هم ازجمله سهم‌هایی هستند که از رشد امسال بازار بی‌نصیب نماندند.

برخی نماد‌های این گروه مانند «کحافظ» در سال جاری بیش از ۲۰۰درصد رشد قیمت در کارنامه خود ثبت کردند.

علاوه بر این گزارش‌های آمار تولید و فروش ماهانه نشان می‌دهد به‌جز کاشی الوند، سایر کاشی‌سازان بورسی در نیمه نخست سال جاری با افزایش مقدار و درآمد فروش نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه بوده‌اند.

روش مقداری کاشی حافظ بیش از سایرین رشد داشته و جهش ۹۹درصدی نسبت به سال قبل نشان می‌دهد.

درآمد این شرکت هم نسبت به ۶ ماهه سال قبل رشد ۱۳۴ درصدی نشان داده و سایر نماد‌های این گروه ازجمله «کساوه» و «کسعدی» هم رشد مناسبی نشان می‌دهند.

مصطفی گودرزی رئیس انجمن تولیدکنندگان کاشی و سرامیک تهران در گفتگو با بورس‌نیوز در خصوص وضعیت این صنعت بیان کرد: عراق مهم‌ترین بازار صادراتی صنعت تولید کاشی و سرامیک، کماکان کشور بوده ولی صادرات به کشور‌های دیگری ازجمله سوریه در حال انجام است.

وی افزود: روند صادرات این صنعت با گذشته تغییرات و تفاوت‌هایی داشته که از این تغییرات می‌توان به‌عنوان اتفاقی خوشایند برای صنعت کاشی و سرامیک و از آن مهم‌تر، اقتصاد کشور یادکرد.

گودرزی با اشاره به اینکه صادرات این صنعت، در سنوات قبل عمدتاً توسط واسطه‌ها صورت می‌گرفت، تصریح کرد: واسطه‌ها اقدام به خرید ریالی از شرکت‌ها کرده و سپس اقدام به صادرات کرده البته بخشی از این صادرات نیز به شکل غیررسمی انجام می‌شد و ارز حاصل از صادرات به کشور بازنمی‌گشت.

این کارشناس صنعت کاشی و سرامیک تصریح کرد: صادرات در حال حاضر حتماً بانام شرکت تولیدکننده انجام می‌شود و ارز حاصل از صادرات به کشور بازمی‌گردد؛ بنابراین، شرکت‌های تولیدکننده هم احتمالاً بخشی از درآمد‌های خود را ارزی دریافت خواهند کرد.

گودرزی اضافه کرد: به‌عبارتی‌دیگر، تولیدکنندگان با صادرات رسمی محصول خود، درآمد صادرات را ارزی دریافت خواهند کرد.

رئیس انجمن تولیدکنندگان کاشی و سرامیک تهران در پایان خاطرنشان کرد: البته نمی‌توان با قاطعیت از رشد سودآوری شرکت‌های تولیدکننده کاشی و سرامیک سخن گفت؛ چراکه صادرات غیررسمی کاهش‌یافته و باید حجم فروش و صادرات شرکت‌ها بررسی شود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: