تعداد بازدید : ۴۹۰
کد خبر : ۱۹۸۲۷۱
نامه دبیر انجمن کسب و کار اینترنتی به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛
۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۹
بررسی های انجمن حاکی از این است که از تمام شرکت های فعال در کشور ۱۰ درصد تا ۴۰ درصد از نیروها طی یک سال گذشته از کشور خارج شده اند که با تخمین انجمن این تعداد معادل بیش از ۱۰۰۰ نفر از افراد فعال در این حوزه است.

بسمه تعالی
جناب آقای دکتر ستاری
معاونت محترم علمی و فناوری ریاست جمهوری
با سلام؛

احتراماً نظر به اقدامات شما طی سال های گذشته در خصوص رفع مشکلات کسب و کارهای اینترنتی و دانش بنیان و با توجه به مشکلات اقتصادی حال حاضر اکثر شرکت های این حوزه، به ویژه مشکلات مربوط به منابع انسانی که در چند ماه گذشته به دلیل خروج نیروهای متخصص از کشور تشدید شده است، آمار نشان میدهد متاسفانه شرکت های ایرانی توانایی حفظ این نیروها در کشور را ندارند و با هر شکل و اندازه با این موضوع دست و پنجه نرم میکنند. بررسی های انجمن حاکی از این است که از تمام شرکت های فعال در کشور ۱۰ درصد تا ۴۰ درصد از نیروها طی یک سال گذشته از کشور خارج شده اند که با تخمین انجمن این تعداد معادل بیش از ۱۰۰۰ نفر از افراد فعال در این حوزه است.
از این رو انجمن صنفی کسب وکارهای اینترنتی پس از طرح این موضوع با برخی از شرکت های فعال در این حوزه و بررسی مشکلات توسعه منابع انسانی، از جنابعالی درخواست دارد تا برای رفع این مشکل موضوع معافیت مالیات بر حقوق و حق بیمه سهم کارفرما و یا کارمند به منظور ایجاد مشوق های هر چند محدود در اختیار شرکت های خالق و دانش بنیان قرار گیرد. در حال حاضر با توجه به حاد بودن مشکل مهاجرت نیروهای متخصص پیشنهاد میگردد دولت هرگونه اقدامی که میتواند شرایط مناسب برای حضور ایشان در کشور را محیا سازد در دستور کار قرار دهد.

پیشاپیش از حسن عنایت شما کمال قدردانی را دارد.

با تشکر
شایان شلیله
دبیر انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: