تعداد بازدید : ۳۸۹۶
کد خبر : ۱۹۸۴۳۲
۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۴
این ۲۰ نفر دراصل بیست توصیه از بیست معامله‌گر هست و بیشتر توصیه‌های این مقاله از کتاب جادوگران بازار نوین نوشته جک د. شواگر می‌باشد که به مصاحبه با موفق‌ترین معامله‌گران دنیا پرداخته است.

توصیه‌های ۲۰ معامله گر

به گزارش بورس نیوز، این ۲۰ نفر دراصل بیست توصیه از بیست معامله‌گر هست و بیشتر توصیه‌های این مقاله از کتاب جادوگران بازار نوین نوشته جک د. شواگر می‌باشد که به مصاحبه با موفق‌ترین معامله‌گران دنیا پرداخته است.

بیل لیپ شات
از دست دادن یک فرصت به اندازه معامله در خلاف جهت بازار، بد است. خیلی پر حجم معامله نمی‌کنم و به تدریج به حجم معامله اضافه می‌کنم. باید راهی را بیابید که تنها با ۲۰ تا ۳۰ درصد تحلیل درست، بتوانید سود کنید. هنگامی که نمی‌دانید چه چیزی در حال رخ دادن است اصلا عاقلانه نیست که بخواهید معامله‌تان را باز بگذارید. بهترین معامله‌گرانی که من می‌شنایم واقعا باهوش اند و همگی سخت کوش اند، وقتی از سخت کوشی سخن می‌گویم منظورم تعهد در کار و تمرکز است و اصلا ربطی به این ندارد که چند ساعت کار می‌کنید. بسیاری از مردم فکر می‌کنند داد و ستد را میتوان در چند قاعده خلاصه کرد. از نظر من در داد و ستد، همیشه نداریم بلکه بسته به شرایط باید تصمیمات متفاوت گرفت.

رندی مک لین
فلسفه معاملاتی من گرفتن بخش‌های آسان است و بخش میانی حرکت همان بخش آسان است. اگرهنگامی که بازار شدیدا در خلاف جهت پیش بینی شما عمل میکند، معطل نکنید، دیر یا زود بازنده خواهید شد. هر معامله‌گر موفقی باید سرانجام به شیوه معاملاتی دست یابد که با ویژگی‌های شخصیتی اش سازگار است. 

ویلیام اکهارت
بیشتر پیشرفتی که در دانش حاصل شده، از تلاش برای رد نظریات مان به دست آمده نه اثبات آن‌ها بنابراین باید بکوشید تا سیستم معاملاتی خود را نابود کنید یعنی به هر جای آن که مشکوک هستید فکر کنید. در این دنیا بدون درد نمی‌شود زندگی کرد اگر درد ضرر کردن را حس نمی‌کنید احتمال بقای شما بسیار کم خواهد بود. اگر معامله‌گری نمی‌داند چرا زیان می‌کند تلاش برای تغییر بی‌فایده است. دل نبستن به سود‌های کلان خیلی مهم است، هنگامی که پشت سر هم موفق میشوید وسوسه میشوید که فکر کنید کار خاصی انجام می‌دهید که به شما امکان می‌دهد خیلی سریع پیشرفت کنید و به تدریج فکر می‌کنید می‌توانید با دقت کم، تصمیم‌گیری کنید؛ و به عنوان یک قاعده کلی ضرر‌ها شما را قدرتمند و سود‌ها شما را تضعیف می‌کنند.

اگر برای ارضای هیجانات خود وارد بازار شوید محکوم به شکست خواهید بود، زیرا چیزی که به نظر خوشایند می‌آید معمولا اشتباه است. اکثر مردم حتی از کسی هم که کاملا تصادفی معامله میکند بدتر معامله می‌کنند. نخستین گام برای اینکه یک معامله‌گر موفق شویم این است که رفتارمان را از نو بررسی کنیم تا بتوانیم کار‌های درست را انجام دهیم نه کار‌هایی که احساس خوبی را به ارمغان می‌آورند.

هوارد سایدلر
اگر با اندازه حجمی معامله کنید که شما را بترساند موفق نخواهید شد. تفاوت میان ترس و احتیاط در برابر بازار، بسیار اهمیت دارد اگر از ضرر کردن بترسید موفق نخواهید شد، زیرا ترس شما را از تصمیم‌های درست باز می‌دارد.

مونرو تراوت
هر چه بهتر عمل کنم با حجم بیشتر معامله می‌کنم و هر چه وضعیتم بدتر شود باحجم کمتر. مردم فکر می‌کنند با کار خیلی کم می‌توان پول پارو کرد. فکر میکنند با اندکی تحقیق در تعطیلات آخر هفته میتوانند سالانه ۱۰۰ درصد بازگشت داشته باشند و این واقعا مسخره است. کسی که ایده خوبی برای معامله داشته باشد هنگامی که برای اولین بار میخواهد آن را آزمایش کند باید با حجم خیلی کم معامله کند در غیر اینصورت ورشکست میشود. برای اینکه معامله‌گر موفقی باشید باید تمام وقت کار کنید.

ال وایس
بازار بیشتر بر اساس مسائل روانشناسی رفتار میکند تا عوامل بنیادی.

استنلی دراکن میلر
در روشی که برای تحلیل تکنیکال به کار میگیرم عامل کاتالیزگر را که همان نقدینگی است در نظر میگیرم. مهم نیست پیش بینی درست باشد یا غلط، بلکه مهم این است که هنگام پیش‌بینی درست چقدر سود کسب می‌کنید و هنگام پیش بینی نادرست چقد پول از دست می‌دهید.
برای اینکه واقعا عملکرد خوبی داشته باشید باید از موقعیت‌های بسیار سودمند حداکثر استفاده را ببرید و این به این معناست که در شرایط نادری که اعتقاد زیادی به یک معامله دارید روی آن حجم زیاد اعمال کنید. توجه داشته باشید که اگر مجبور باشید که ببرید نمی‌توانید ببرید.

ریچارد دریهاوس
سرمایه‌گذاری طولانی مدت مزایا وآرامش بیشتری نسبت به سرمایه‌گذاری کوتاه مدت دارد. تحلیل تکنیکال در بازاری که کاملا احساسی است دیدی نسبتا غیراحساسی به تحلیلگرارائه میدهد. خرید سهامی که P/E آن‌ها متوسط یا زیر متوسط است خود به خود بسیاری از سهامی را که عملکرد خوبی دارد حذف میکند. هنگامی که اعتماد بالایی به یک معامله دارید با حجم بالاتری معامله کنید و این معاملات را به اندازه‌ای باز نگه دارید که بتوانید بیشترین سود را به دست آورید. اگر شرایط بنیادی و تکنیکال هنوز به نرخ‌های بالاتر اشاره دارند و سود سهام دوبرابر یا حتی سه برابر شده، نباید سود خود را بگیرید و باید با این میل مبارزه کنید.

گیل بلیک
هر بار که معامله‌ای را باز میکنم ترجیح می‌دهم که تصور کنم که در بدترین حالت چه اتفاقی می‌افتددر اینصورت کمتر دستپاچه میشوم. اگر قاعده سیستم معاملاتی را یک بار نادیده بگیرید بار دیگر تخلف از آن آسان‌تر خواهد بود همانند شکستن رژیم غذایی. داد و ستد روی نقطه ضعف انسان‌ها فشار می‌آورد. گویی که پاشنه آشیل هر فرد را پیدا می‌کند. باید ایده‌های معاملاتی خود را به قواعد خشک معاملاتی تبدیل کنید وآن‌ها را به کار بگیرید. بر استراتژی ها، ابزار و بازه‌هایی تمرکز کنید که با ویژگی‌های فردی‌تان هم خوانی دارد.

ویکتور اسپراندیو
تعیین نقطه خروج پیش از باز کردن معامله راهی برای ایجاد انضباط هیجانی است. وقتی با بزرگترین حجم ممکن خود معامله می‌کنید باید معامله‌تان فورا سودآور باشد، چون در اینصورت میزان ضرر بسیار زیاد خواهد بود. کلید موفقیت در داد و ستد انضباط هیجانی است. پول درآوردن به هوش ربط ندارد. در داد و ستد کسی که به سادگی می‌پذیرد اشتباه کرده موفق خواهد شد. برای یک معامله‌گر توجیه کاری مسیری است که بی برو برگرد به شکست منتهی می‌شود. اگر خسته و کلافه شده‌اید کار درستی نیست که به معامله کردن ادامه دهید. عامل اصلی در کسب ثروت حفظ سرمایه و انتظار کشیدن تا زمان مناسب برای به دست آوردن سود‌های استثنایی است.

تام باسو
اگر یک معامله خاص ضرر ده باشد یا سود ده چه اهمیتی دارد؟ معامله دیگری هم وجود دارد. اگر از یک معامله ضرر ده چیزی یاد بگیرید دیگر به آن ضرر گفته نمی‌شود.

لیندا بردفورد رشکی
پیشگام‌ها از پشت سر تیر می‌خورند.

مارک ریچی
هرگاه وقتی که به رختخواب می‌روم هنوز در حال فکر کردن به معامله باشم صبح روز بعد معامله‌ام را می‌بندم. اگر هنگامی که سود می‌برید ذوق زده می‌شوید و هنگامی که ضرر می‌کنید افسرده می‌شوید بازار جای شما نیست.

جو ریچی
بهتر است احمق باشیم و سود بگیریم تا اینکه تیز باشیم و ضرر کنیم. تحلیلی‌ترین افراد، بدترین معامله‌گر‌ها هستند چرا که باعث می‌شود بیشتر ویژگی‌های فردی، ذاتی و توانایی‌هایشان پوشیده بماند.

بلر هال
در جهت عکس خبر‌های عمده معامله کنید. زمان معامله خود را به گونه‌ای تعیین کنید که با یک رخداد که احتمال ایجاد اوج ترس را دارد هم زمان شود.

جف یاس
با مفهوم بتا آشنا شوید. هر چیزی که آشکار به چشم می‌آید باید دوباره بررسی شود. احتمال ورشکستگی همیشه بالاتر از احتمال افزایش ناگهانی و امید یک شبه است.

چالرز فاکنر
ذهن ما نمی‌تواند چیزی را که به شکل منفی گفته می‌شود بفهمد برای اینکه بفهمد به چه چیزی نباید بیاندیشد، نخست مجبور است به آن بیاندیشد. مثلا به جای گفتن جمله به پول فکر نکن از عبارت روی این تمرکز کن که روشت را دنبال کنی استفاده کنید. هدف باید با جملات مثبت بیان شود مثلا اینگونه نباشد که بگویید من نمی‌خواهم پول را از دست بدهم.

ویژگی حیاتی که معامله‌گر‌های برنده و بازنده را از هم جدا می‌کند با چیزی سروکار دارد که من به اصطلاح آن را استعاره فعال می‌نامم. استعاره فعال تعیین می‌کند که دید ما نسبت به جهان چگونه است. معامله‌گری که می‌گوید امروز تکه تکه شدم بازار را یک حیوان شکاری می‌بیند. معامله‌گر‌ها باید پیشرفت خود را بر پایه عملکرد گذشته خود بسنجند نه عملکرد معامله‌گر‌های دیگر.

رابرت کراس
دریافت افراد از واقعیت و حقیقت یکی نیست. چیزی که واقعا اهمیت دارد سیستم باور فرد است نه حقیقت. نداشتن طرح معاملاتی عامل پایه‌ای است که معامله‌گر‌های ضررده را از معامله‌گر‌های برنده جدا می‌کند.

الیشر اسمانوف
در سرمایه‌گذاری اول از همه من از غریزه‌ام پیروی می‌کنم، تجربیاتی که طی سالیان بدست آوردم و احساسی که می‌گوید چه زمانی، وقت خرید سهام است، همان چیزی است که شم اقتصادی می‌نامم.

راب بوکر
هرگز بیشتر از ۱۰ درصد سبدتان را به یک سهام اختصاص ندهید. هرگز بطور احساسی وارد بازار نشوید. همیشه پیش از گرفتن پوزیشن حدود پانزده دقیقه تا یک ساعت بازار را زیر نظر داشته باشید تا توان روحی ترید کردن در شما بوجود بیاید. عجله برای گرفتن پوزیشن معمولاً به ترید احساسی و ضرردهی منجر میشود. فراموش نکنید که بازار همیشه هست.

مرتضی
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۸
همه این نظرات درسته ولی اینجا ایرانه. بدون اینکه هیچ اتفاق سیاسی بیوفته یک هفته همه مردم رو به خاک سیاه نشوندن و تمام اموالشون دود شد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: