تعداد بازدید : ۳۰۷
کد خبر : ۱۹۸۴۵۱
۲۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۳
پیامد نوآوری، شکل گیری روزانه صد‌ها استارت اپ در سراسر جهان است که هر یک امید دارند روزی به یک شرکت بزرگ و ارزشمند تبدیل شوند.

به گزارش بورس نیوز، بسیاری از شرکت‌های ارزشمند امروز، روزی استارت آپ‌های کوچکی بودند. ایجاد یک شرکت تجاری بزرگ بدون سرمایه هنگفت برای مثال برای خرید ناوگان دریایی سخت بود. اما امروز نوآوری از گاراژ یک خانه، پارکینگ یا خوابگاه دانشگاه‌ها آغاز و زمینه ایجاد شرکت‌های چند میلیاردی را فراهم کرده است. پیامد نوآوری، شکل گیری روزانه صد‌ها استارت اپ در سراسر جهان بوده که هر یک امید دارند روزی به یک شرکت بزرگ و ارزشمند تبدیل شوند.

در مقابل هر یک استارت آپ موفق هزاران مورد ناموفق وجود دارد که پیش از به شهرت رسیدن از بین می‌روند. به همین دلیل عبارت تک شاخ برای اشاره به استارت آپ‌های یک میلیارد دلاری یا بیشتر استفاده می‌شود.

از ژوئن سال ۲۰۱۸ اوبر در جایگاه ارزشمندترین استارت آپ چهان قرار گرفته است. ارزش این استارت آپ که در زمینه تاکسی یابی اینترنتی فعالیت می‌کند، ۶۸ میلیارد دلار است. هرچند بیشتر استارت آپ‌های ارزشمند در ایالات متحده آمریکا قرار دارد، اما آمریکای لاتین و چین هم به مناطق جذابی برای فعالیت و پیدایش استارت آپ‌ها تبدیل شده است.

به طور تقریبی یک سوم از جمعیت اکوادور در کسب وکار‌های نوپا درگیر شده اند و در ایالات متحده آمریکا این میزان ۱۳ درصد است. لنبان، ویتنام و استونی هم در سطوح بالای کارآفرینی فعال شده اند.

سرمایه گذاری در سال‌های اخیر در استارت آپ‌ها افزایش یافته است. از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۷، سرمایه گذاری در صنایع دست کم ۵۰ درصد رشد کرده است. اما در بخش صنایع پیشرفته و رباتیک، سرمایه گذاری در سال ۲۰۱۷، ۱۴۰۰ درصد بیش از سال ۲۰۱۲ بوده است.

در سال ۲۰۱۳ سرمایه گذاری در هوش مصنوعی در حدود ۱.۷ میلیارد دلار آمریکا بوده است. این میزان در سال ۲۰۱۷، به ۱۵ میلیارد دلار رسیده است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: