تعداد بازدید : ۱۳۱۰
کد خبر : ۱۹۸۴۵۶
گران‌ترین ها را بشناسید؛
۲۷ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۹
سازوکاری که معاملات بازار پایه تا چندی پیش داشت، موجب شده تا قیمت برخی سهم های حاضر در این بازار جزو گران ترین ها باشند اما؛ آیا قیمت های کنونی با عملکرد شرکت ها همخوانی دارد.

به گزارش واحد سنجش و راه حل های رفتاری در بازار (آبسیم) بورس نیوز، بازار سرمایه با رشد اخیر خود، قیمت بسیاری از سهم ها به بیش از ارزش ذاتی و منطقی سوق دارد و البته برخی نیز همچنان با ارزش واقعی فاصله دارند.
نگاهی به سهم های حاضر در بازار سهام می اندازیم تا گران‌ترین ها را بشناسیم.
تا پایان بیست و چهارمین روز مهر ماه، همچنان شرنگی با قیمت 10 هزار و 333 تومان، گران‌ترین سهم بازار است. این شرکت که در بازار پایه فرابورس حضور دارد، با سرمایه 47 میلیارد ريالی، 119 میلیارد ريال سود انباشته دارد و در 3 ماهه نخست سال جاری 9 میلیارد ريال فروش داشته است. در نهایت، زیان خالص 9 میلیارد ريالی شناسایی کرده است.
دومین سهم گران بازار سرمایه از بازار دوم بورس است با نماد غدشت که هر سهم آن را به قیمت 8 هزار و 506 هزار تومان خریداری می کنند. غدشت زیان انباشته 112 میلیارد ريالی را تا پایان سال مالی منتهی به خرداد 98 در صورت های مالی خود نشانده که بیش از 2 برابر سرمایه اسمی شرکت است.

رنگ‌آمیزی بازار پایه با

دشیری نیز که در بازار پایه فرابورس معاملات خود را در قیمت 7 هزار و 945 ريال دنبال می کند، لقب سومین سهم گران را به یدک می کشد. این شرکت نیز با سرمایه اندک 50 میلیارد ريالی، توانسته از عملکرد خود 127 میلیارد ريال سود انباشته بدست آورد. دشیری تا پایان خرداد ماه 47 میلیارد ريال درآمد فروش کسب کرد و در پایان 3 ماهه نخست سال، نزدیک به 28 میلیارد ريال سود خالص به بار آورد.

ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۴
با قیمت خوردن سهام صنعتی امیر با نمالد وامیر در قیمتهای بالای 30 هزارتومان بزودی تابوی قیمتی بعضی از سهام شکسته خواهد شد و سهام بالای 10 هزارتومانی چشمگیرتر و چشم نوازتر خواهد شد هنوز سهام یک دلاری نداریم!!!
دوستان بورس نیوز سهام را رده بندی کنید تا 210 تومان تعداد سهام به زیر 30 سهم رسیده بزودی به جز چند سهم باید سهام بالای 300 تومان باشیم
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: