تعداد بازدید : ۲۰۴
کد خبر : ۱۹۸۴۷۵
۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۵
دهمین نشست کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران با دستورجلسه بحث و گفتگو پیرامون شکل‌گیری اکوسیستم استارت‌آپی در حوزه گردشگری برگزار شد.

 

به گزارش بورس نیوز، دهمین نشست کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران با دستورجلسه بحث و گفتگو پیرامون شکل‌گیری اکوسیستم استارت‌آپی در حوزه گردشگری برگزار شد.
در این نشست که با حضور پویا محمودیان، معاون صنایع دستی و هنر‌های سنتی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و نیز تعدادی از صاحبان استارت‌آپ‌های مطرح حوزه گردشگری برگزار شد، نحوه شکل‌گیری و توسعه اکوسیستم استارت‌آپی گردشگری مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در ابتدای این نشست، مجید حسینی‌نژاد که ریاست کمیسیون گردشگری اتاق تهران را بر عهده دارد، مباحث مطرح شده در خصوص «آینده خلق شده فضای کسب و کار گردشگری» در جلسات پیشین را با تمرکز بر امکانات و فرصت‌ها به جای مشکلات و محدودیت‌ها، مرور کرد.

حسینی‌نژاد با ارائه تصویری از مطلوبیت‌های حوزه گردشگری در افق پنج سال آینده، عنوان کرد که کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی تهران باید تلاش کند امکانات موجود را برای دستیابی به این تصویر بسیج کند.

وی این مطلوبیت‌ها در سه حوزه زیرساختی، کارکردی و فرهنگی تشریح کرد و گفت: در چشم‌انداز پنج سال آینده، نیروی متخصص مورد نیاز برای صنعت گردشگری و صنایع دستی فراهم است و زیرساخت‌های لازم برای گردشگری با ۱.۳ میلیون نفر -شب در ایران وجود دارد؛ مجوز کسب و کار گردشگری نوین و صنایع دستی یک‌روزه صادر می‌شود؛ تصویر واقعی ایران به عنوان یک مقصد گردشگری به دنیا ارائه شده و برندینگ ایران در حوزه گردشگری در حال توسعه است؛ آمار‌های گردشگری و تولید صنایع دستی، شفاف و در دسترس بوده و ۸ میلیون نفر در کشور از طریق گردشگری به صورت دائم یا موقت درآمد دارند؛ در عین حال، ورود گردشگران از مرز‌ها به سادگی صورت می‌پذیرد و استاندارد‌های گردشگری و تولید و عرضه صنایع دستی در ایران به‌روزسانی شده و همچنان در حال تکمیل است؛ گردشگر خارجی به راحتی به ارز قابل استفاده در ایران دسترسی دارد و ظرفیت لازم برای پذیرش حداقل ۲۰ هزار گردشگر سلامت در روز وجود دارد.

حسینی‌نژاد در ادامه با تبیین این مطلوبیت‌ها از حاضران این کمیسیون درخواست کرد تا برای تکمیل این تصویر، ایده‌های خود را جمع‌بندی کرده و در کارگروه این کمیسیون به اشتراک بگذارند.

در ادامه این نشست، محمدرضا درودی، دبیر کمیته گردشگری شورای شهر تهران، با اشاره به ظرفیت‌هایی این کمیته و شورای شهر برای توسعه گردشگری تهران گفت: برای نمونه امکان اخذ مصوبه از شورای شهر برای اعمال تخفیفات و تسهیلاتی برای تبلیغات محیطی کسب و کار‌های نوپای حوزه گردشگری وجود دارد.

همچنین پویا محمودیان، ضمن ابراز خرسندی از تلاش بخش خصوصی به ویژه کمیسیون گردشگری اتاق تهران برای ایجاد اکوسیستم کسب و کار‌های حوزه گردشگری به اقدامات معاونت متبوع خود در حمایت از تولید و عرضه صنایع دستی اشاره کرد و گفت: ایران با برخورداری از ۸ شهر و دو روستای جهانی، رتبه نخست را از حیث بیشترین شهر‌ها و روستا‌های جهانی دارنده صنایع دستی به خود اختصاص داده و باید تلاش کنیم که این جایگاه حفظ شود.

وی در ادامه از ظرفیت بالای صنایع دستی در کشور برای تکمیل اکوسیستم گردشگری سخن گفت و نسبت به حمایت وزرات میراث فرهنگی برای توسعه این بخش اعلام آمادگی کرد.

در پایان این نشست، مجید حسینی‌نژاد، ابراز امیدواری کرد که کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی تهران از خلال گفتگو‌های کمیسیون و کمیته‌ها، به جمع‌بندی قابل اتکایی در خصوص طراحی اکوسیستم کسب و کار‌های حوزه گردشگری و نهایتا تلاش برای استقرار آن دست یابد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
شاخص باردیگر میلیونر شد
شاخص کل بورس تهران مجددا" بعد از افت ۱۰ تا ۱۵ درصدی به ابرکانال یک میلیون واحدی بازگشت.