تعداد بازدید : ۱۹۹۹
کد خبر : ۱۹۸۶۱۴
عرضه‌های اولیه‌ای به کام مدیران و به ضرر اعتبار "بورس"؛
۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۳
سهمی که پس از عرضه اولیه و به لطف حباب ایجاد شده در بازار سهام قیمت‌های ۱۵۰۰۰ ریال هم به ثبت رسانده بود حالا در گزارش ۹ ماهه حسابرسی نشده خود خبر از شناسایی سود تنها ۶۱ ریال سود خالص به ازای هر سهم می‌دهد.

تنها ۶۱ ریال سود خالص به ازای هر سهم «سیمرغ»

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، ظاهرا پس از آنکه بسیاری از مدیران شرکت بورس و سازمان بورس در تکاپوی راه حل‌های مقطعی به فکر افزایش عرضه‌های اولیه بودند و به سراغ مرغ‌ها و تخم‌مرغ‌ها هم رفتند، حالا پای تخم مرغ‌های شکسته به میان آمده است.

شرکت سیمرغ که به لطف شناسایی و تحقق سودی ۷۵۶ ریالی به ازای هر سهم در قیمت‌های ۵۱۰۰تومان به بازار بورس راه یافت حالا پس از گذشت تنها ۴ماه از عرضه‌اولیه، کاهش سودی ۹۲درصدی را ۹ماهه ابتدایی سال روانه سامانه کدال کرد.

سهمی که پس از عرضه‌اولیه و به لطف حباب ایجاد شده در بازار سهام قیمت‌های ۱۵۰۰۰ریال هم به ثبت رسانده بود حالا در گزارش ۹ماهه حسابرسی نشده خود خبر از شناسایی سود تنها ۶۱ریال سود خالص به ازای هر سهم می‌دهد.

تنها ۶۱ ریال سود خالص به ازای هر سهم «سیمرغ»

این سود در حالی محقق شده که صورت‌های مالی این شرکت خبر از شناسایی در حدود ۲۰ریالی زیان خالص در عملکرد سه ماهه سوم سال مالی جاری دارد و در صورت ادامه این روند چه بسا شاهد ثبت زیان نیز باشیم.

لازم به ذکر است، افزایش چشمگیر ۷۳‌درصدی بهای تمام شده کالای فروش رفته از مهم‌ترین عوامل کاهش چشمگیر و در حدود ۸۹۰ میلیارد ریالی سود ناخالص در مقایسه با سال مالی قبل است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: