تعداد بازدید : ۱۰۰۲
کد خبر : ۱۹۸۶۶۸
کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با بورس نیوز تاکیدکرد:
۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۷
سهم‌های بنیادی بازار هم در قیمت معقولی هستند که در این قیمت ها، نه رغبت چندانی برای فروش وجود دارد و نه انگیزه زیادی برای خرید!

بی انگیزگی بازار برای رشد یا ریزش بیشتر / حرکت بورس نیازمند اتفاقات مثبت یا منفی

به گزارش بورس نیوز، بازار امروز اگرچه منفی آغاز شد، ولی به لطف گزارش های عملکرد ۶ ماهه برخی شرکت ها و افزایش تقاضا در چند سهم بزرگ بازار، در نهایت با رشد اندک شاخص کل و بازگشت به کانال ۳۰۲ هزار واحدی مواجه شدیم. شاخص کل هم وزن اما کماکان منفی بود و بعضی تکنیکالیست ها معتقدند در صورت از دست رفتن مقاومت ۳۰۰هزار واحدی، شاخص کل تا محدوده ۲۸۰ هزار واحد، جای افت دارد.

پیمان تاتایی مدیر دارایی های شرکت تامین سرمایه امید در گفتگو با بورس نیوز در خصوص وضعیت بازار سرمایه بیان کرد: هر بازاری، روندهای مثبت و منفی داشته و دوره هایی برای اصلاح و استراحت قیمت ها دارد اما؛ شاید رشد پیاپی چند ماه قبل، سهامداران را کمی بدعادت کرده و انتظار روند صعودی همیشگی دارند.

وی ادامه داد: سهم هایی که از وضعیت بنیادی قوی تری برخوردار بودند، با فشار فروش چندانی مواجه نشدند و اکثر سهم هایی که در صف فروش قفل شده، همان سهم هایی هستند که تا دو هفته قبل مرتبا صف خرید بودند. دغدغه سهامدارانی که سهم شان در صف فروش قفل شده و شاهد کاهش سرمایه شان هستند، قابل درک است؛ ولی باید پذیرفت که قیمت بعضی سهم ها اشباع شده بود و جای اصلاح داشت.

این کارشناس بازار سرمایه در رابطه با پیش بینی روند سهم های بنیادی بازار گفت: به نظر می رسد سهم های بنیادی بازار هم در قیمت معقولی هستند که در این قیمت ها، نه رغبت چندانی برای فروش وجود دارد و نه انگیزه زیادی برای خرید! این سهم ها احتمالا مدتی نوسان اندکی داشته و انتظار تحرک و رشد قیمت زیاد این گروه از سهم ها هم نمی رود.

تاتایی افزود: بازار سهام نیازمند اصلاح زمانی است و فعلا مدتی در همین محدوده درجا خواهد زد. اگر اتفاق خاصی رخ ندهد، دلیلی برای ریزش و یا رشد شارپ بازار سرمایه وجود ندارد و بازار در نیمه دوم سال، رشد معقول و ملایمی تجربه خواهد کرد.

وی تصریح کرد: خبر افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها می تواند بهانه ای برای رشد سهم ها باشد؛ ولی بسیاری از سهم‌های بازار با همین بهانه رشد کرده و جای رشد بیشتری ندارد.

وی در پاسخ به این سؤال که «شاخص کل تا کجا افت خواهد کرد؟» گفت: اگرچه تکنیکالیست ها، محدوده هایی برای سقف و کف بیان می کنند، ولی تحلیل های تکنیکالیست ها از روند شاخص کل هم با یکدیگر تفاوت هایی دارد و نمی‌توان با صرف یک تحلیل تکنیکال، روند شاخص کل و قیمت سهم ها را پیش بینی کرد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: