تعداد بازدید : ۷۵۳
کد خبر : ۱۹۸۸۶۲
معاون توسعه بازار کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران تاکیدکرد:
۰۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۸
کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در سال مالی ۹۷ تا پایان خرداد ۹۸، علیرغم کاهش عملیات تخلیه و بارگیری در بنادر کشور رشد ده درصدی در کرایه حمل را تجربه کرد.

 

به گزارش بورس نیوز، معاون توسعه بازار کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران از شرکت‌های تابعه شستا،گفت:

کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران هفت دهم درصد ظرفیت کانتینری جهان را در اختیار دارد.

 

کاپیتان سامان ترابی زاده که در مجمع عمومی عادی سالیانه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران سخن می‌گفت با بیان اینکه در سال رونق تولید تلاش کرده ایم با وجود فشار تحریم‌ها رضایت سهامداران را کسب کنیم و به وظیفه ملی خود عمل کنیم، تصریح کرد:

 کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در سال مالی ۹۷ تا پایان خرداد ۹۸، علیرغم کاهش عملیات تخلیه و بارگیری در بنادر کشور رشد ده درصدی در کرایه حمل را تجربه کرد.

 

وی با ارائه گزارش هیئت مدیره کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران به مجمع عمومی عادی سالیانه این شرکت به ظرفیت‌های این شرکت پرداخت و گفت:

کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران هم اکنون با ظرفیت ۱۴۶ هزار TEU کانتینر رتبه چهادهم جهان را اختیار دارد و به عبارت بهتر هفت دهم درصد ظرفیت کانتینری جهان را به خود اختصاص داده است.

 ترابی زاده با بیان اینکه عمدۀ درآمد‌های کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران مربوط به دو بخش کانتینری و حمل‌ فله است، افزود:

طی سال ۹۷ موفق به حمل ۲۴ میلیون تن کالا شدیم در حالیکه سال ۹۶ و در نبود تحریم‌ها این رقم ۲۷ میلیون تن بود که نشان از افت ۱۱ درصدی عملیات تخلیه و بارگیری در بنادر کشور است.

 

وی خاطر نشان کرد: البته این کاهش حجم عملیات به کاهش درآمد منجر نشد و با توجه به افزایش کرایه حمل، درآمد کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با رشد ۱۰ درصدی نسبت به سال مالی ۹۶ از ۸۴۴ میلیون دلار به ۹۲۵ میلیون دلار افزایش یافت.

معاون توسعه بازار کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران حجم عملیات حمل کانتینر در مدت یاد شده را ۶۳۳ هزار TEU اعلام کرد که نسبت به سال مالی ۹۶، سه هزار TEU کاهش را نشان می‌دهد.

وی با تأکید بر اینکه با خرید شناورهای جدید ظرفیت کانتینری کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در سال ۹۷ به ۱۴۶ هزار TEU افزایش یافت، گفت:

شرکت حمل کانتینر در سال ۹۷، ۶۱۱ میلیون دلار درآمد کسب کرد که نسبت به سال ۹۶ افزایش ۱۶۸ میلیون دلاری را نشان می‌دهد.

ترابی زاده عملیات شرکت حمل فله را در سال مالی ۹۷، ۸۶ میلیارد تن مایل یا ۱۳ میلیون تن محموله اعلام کرد و خاطر نشان کرد:

شرکت حمل فله طی سال ۹۶، رکورد ۱۵ و سه دهم میلیون تن را در کارنامه خود ثبت کرده بود با این حال این شرکت موفق شد طی سال مالی ۹۷، ۲۶۶ میلیون دلار درآمد کسب کند.

به گفته این مقام مسئول، شرکت کشتیرانی دریای خزر که عملیات حمل کالا در دریای خزر را بر عهده دارد، طی سال مالی ۹۸ با حمل دو میلیون تن کالا به درآمد ۴۴ میلیون دلار دست یافت.

معاون توسعه بازار کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه شرکت کشتیرانی والفجر به عنوان بازوی فراساحل و مسافری کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در سال ۹۷ عمده تمرکز خود را بر فعالیت فراساحل قرارداد، تصریح کرد:

 شناور‌های شرکت کشتیرانی والفجر در مجموع ۴۴۴۴ روز کاری را به انجام رساندند که نشان از رشد پنج درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل در این بخش است.

 

وی فروش خالص گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران طی سال مالی ۹۷ را قریب به هشت هزار میلیارد تومان اعلام کرد و ادامه داد:

طی این مدت، سود عملیاتی ۳۶۲ میلیارد تومان، درآمد غیرعملیاتی ۲۰۵ میلیارد تومان و سود خالص ۱۲۲ میلیارد تومان بوده است.

ترابی زاده وجه نقد حاصل از فعالیت‌های عملیاتی را ۱۴۶۷ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: جمع دارایی‌های گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران ۲۴ هزار ۸۰۰ میلیارد تومان و جمع بدهی‌های آن ۱۸ هزار میلیارد تومان است.

 

معاون توسعه بازار کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در بخش پایانی سخنان خود به برنامه‌های آتی این شرکت اشاره کرد و در این باره خاطر نشان کرد:

برنامه ریزی، توسعه و مدیریت تحول سازمانی در راستای پیگیری‌های اقتصاد مقاومتی با رویکری جهادی، مولد، درون زا و برون نگر از جمله این برنامه‌هاست.

وی، توسعه کسب و کار و ارتقای بهره وری، اصلاح ساختارها، انضباط مالی و توسعه سیستم‌های کنترلی و ارتقای سلامت اداری به‌علاوه توسعه آموزش، پژوهش و توسعه فنّاوری را در دستور کار دارد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: