تعداد بازدید : ۱۲۱۱
کد خبر : ۱۹۹۱۳۳
موضوعی که سرمایه‌گذاران نباید فراموش کنند؛
۰۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۷
شرکت برای اولین بار طی چند سال اخیر از زیان انباشته خارج شده و تا پایان شهریور ماه سود انباشته شرکت به ۷۵ میلیارد ریال رسیده است.

رشد قابل توجه سودآوری شرکت

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، شرکت سیمان شرق در سال مالی منتهی به پایان شهریورماه ۱۳۹۸ و بر اساس صورت‌های مالی حسابرسی نشده موفق به کسب سود خالص ۹۲۵میلیارد و ۸۰۷میلیون ریالی شده است.

به این ترتیب شرکت برای نخستین بار طی چند سال اخیر از زیان انباشته خارج شده و تا پایان شهریور ماه سود انباشته شرکت به ۷۵میلیارد ریال رسیده است.

این در حالی است که در سال گذشته شرکت زیان انباشته بیش از ۷۵۰میلیارد ریالی را ثبت کرده همچنین سود تلفیقی کسب شده به ازای هر سهم معادل ۳۴۹ریال بوده است.

با این حال می‌بایست به این نکته نیز اشاره کرد که سود خالص کسب شده عمدتا به دلیل رشد سودغیرعملیاتی شرکت افزایش سنگینی داشته و درحالی‌که سود عملیاتی محقق شده شرکت ۴۳۶میلیارد ریال بوده، سود غیرعملیاتی ناشی از سود فروش دارایی‌های ثابت و سایر درآمد‌های غیرعملیاتی به مبلغ ۶۹۳میلیارد ریال شناسایی شده است.

با توجه به عدم تکرار این بخش از سود در سال جاری، سرمایه‌گذاران می‌بایست این موضوع را در محاسبات سودآوری سال جاری خود لحاظ کنند.

مقادیر فروش انواع سیمان شرکت در سال گذشته معادل یک میلیون و ۹۱۲ هزار تن بوده که این میزان در مقایسه با سال قبل از آن افزایش در حدود ۲۰ درصدی را نشان می‌دهد. بیش از ۹۴ درصد فروش به صورت داخلی صورت گرفته است.

رشد قابل توجه سودآوری شرکت

نرخ فروش متوسط هر تن سیمان داخلی در سال گذشته معادل یک میلیون و ۲۷۰ هزار ریال بوده و این در حالی است که نرخ فروش فعلی شرکت یک میلیون و ۷۴۸ هزار ریال بوده و این نشان از پتانسیل رشد مجدد سود عملیاتی شرکت در سال جاری را می‌دهد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: