تعداد بازدید : ۸۹۹
کد خبر : ۱۹۹۳۲۶
مدیرعامل شرکت مدیریت فناوری بورس در گفتگو با بورس نیوز تاکیدکرد:
۱۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۵
هفته گذشته هم دو روز اختلالاتی (کندی) در سامانه ایجاد شده که عمدتا ناشی از صف های فروش نمادهایی بود که به تازگی عرضه اولیه شده اند.

«عرضه های اولیه»، علت کندی سامانه معاملات

به گزارش بورس‌نیوز، کماکان اختلالاتی در سامانه معاملاتی مشاهده می‌شود که انتقاد سهامداران را به دنبال داشته است.

روح اله دهقان مدیرعامل شرکت مدیریت فناوری بورس در گفتگو با بورس‌نیوز در این خصوص بیان کرد: اختلال در سامانه معاملات هیچ ارتباطی با منفی یا مثبت بودن بازار ندارد و آنچه بر عملکرد سامانه معاملات تاثیر مستقیم می‌گذارد، حجم تبادلات از لحاظ تعداد معاملات است.

وی ادامه داد: در بازه‌های زمانی کوتاه اگر محدودیت‌های سامانه معاملات را رد کند، قاعدتا در سامانه معاملات اختلال خواهیم داشت.

دهقان افزود: برای مثال در نمادهایی که اخیرا عرضه‌اولیه آنها انجام شده، خریداران پس از کسب بازده در یک بازه زمانی قصد خروج از سهم را دارند بنابراین حجم سفارش‌های فروش با ظرفیت‌های سامانه معاملات مطابقت نداشته و ممکن است در نمادهای خاص دچار اختلال شویم.

مدیرعامل شرکت مدیریت فناوری بورس اظهارکرد: البته همان‌طورکه به بازار اعلام شده و با ناظر نیز هماهنگ شده، اگر سامانه معاملات دچار اختلال شود، تمهیداتی مانند بازگشایی نمادهای خاص بعد از زمان معاملات انجام شود که حجم سفارش بر روی نمادهای خاص، تاثیر کمتری بر سامانه معاملات داشته باشد.

دهقان در رابطه با تاثیر انجام معاملات برخی نمادهای خاص (نمادهایی که اخیرا عرضه اولیه شده) بعد از تایم معاملات گفت: این اقدام به لحاظ فنی تاثیر مثبتی بر سامانه معاملات داشته و صف‌های خرید و فروش سنگین در نهادهایی که به تازگی عرضه اولیه شده، سامانه معاملات را کند می کند و عملکرد سامانه روی سایر نمادهای معاملاتی را هم دچار مشکل خواهد کرد.

وی تصریح کرد: به منظور جلوگیری از این اخلال، روی نمادهای تازه عرضه شده، ثبت سفارش انجام می‌شود، ولی انجام معاملات با هماهنگی ناظر بازار به بعد از زمان معاملات منتقل می‌گردد که کندی معاملات، فقط همان نماد را درگیر کند و سایر نمادها تحت تاثیر قرار نگیرند.

دهقان در پایان خاطرنشان کرد: این اقدام راهکار موقتی بوده که مشکل ناشی از صف های خرید و فروش برطرف شود. هفته گذشته هم دو روز اختلالاتی (کندی) در سامانه ایجاد شده که عمدتا ناشی از صف های فروش نمادهایی بود که به تازگی عرضه اولیه شده اند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
شاخص باردیگر میلیونر شد
شاخص کل بورس تهران مجددا" بعد از افت ۱۰ تا ۱۵ درصدی به ابرکانال یک میلیون واحدی بازگشت.