کد خبر : ۱۹۹۳۶۲
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار:
۱۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۶
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: بنا بر مذاکرات صورت گرفته با وزیر امور اقتصادی و دارایی، هیچ‌گونه تغییری در مالیات سود سهام شرکت‌های بورسی و فرابورسی صورت نخواهد گرفت.

به گزارش بورس نیوز، شاپور محمدی اظهار کرد: بنا بر مذاکرات صورت گرفته با وزیر امور اقتصادی و دارایی، هیچ‌گونه تغییری در مالیات سود سهام شرکت‌های بورسی و فرابورسی صورت نخواهد گرفت؛ در صورتی هم که مقررات مالیاتی جدیدی وضع شود، بنا به اعلام وزیر، این مالیات باید در راستای حمایت از شرکت‌های بورسی کاهش یابد تا شفافیت مورد تشویق قرار گرفته و تولید و صادرات کشور تقویت شود.

وی همچنین درباره شایعاتی مبنی بر وضع مالیات عایدی سرمایه افزود: همان طور که در مصاحبه‌های قبلی هم اعلام شده بود، مخالفت سازمان بورس با وضع چنین مالیاتی بر بازار سرمایه به وزارت امور اقتصادی و دارایی اعلام شد و وزیر نیز بر عدم وضع چنین مالیاتی تاکید داشته‌اند.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار خاطرنشان کرد: جای هیچ گونه نگرانی درخصوص تغییر مقررات مالیاتی مرتبط با بازار سرمایه نیست و در صورت تغییر، به گونه‌ای خواهد بود که بازار سرمایه بیش از پیش مورد حمایت قرار گیرد.

گفتنی است، فرهاد دژپسند اخیرا در خصوص معافیت مالیاتی تجدید بر ارزیابی‌ها هم گفت:درصدد هستیم که دولت آیین‌نامه مربوط به معافیت مالیاتی تجدید بر ارزیابی‌ها را هر چه سریع‌تر تصویب کند تا به رونق بیشتر بورس کمک شود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
تصمیم به افزایش سرمایه در مجمع

تصمیم به افزایش سرمایه در مجمع "وتعاون"

مجمع عمومی فوق العاده شرکت بیمه تعاون در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۲۴ برگزار خواهد شد.

"ودانا" در تصور انتخاب اعضای هیات مدیره در مجمع

مجمع عمومی فوق العاده شرکت سرمایه گذاری دانایان پارس در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۲۴ برگزار می‌شود.
دورهمی سهامداران

دورهمی سهامداران "وبرق" در دهمین روز شهریورماه

مجمع عمومی فوق العاده شرکت سرمایه گذاری کارکنان صنعت برق در منطقه زنجان و قزوین در تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "شفارس" در جریان باشند

شرکت صنایع شیمیایی فارس زمانبندی پرداخت سود به سهامدارانش خبر داد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: