تعداد بازدید : ۲۱۴۸
کد خبر : ۱۹۹۷۳۱
بررسی گزارش ۶ ماهه نشان داد؛
۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۲
جلسه بررسی عملکرد ۶ ماهه پتروشیمی غدیر و بودجه اصلاحی بر اساس عملکرد ۶ ماهه روز دوشنبه سیزدهم آبان‌ماه در سالن اجتماعات تاپیکو برگزار شد.

به گزارش بورس نیوز، جلسه بررسی عملکرد ۶ ماهه پتروشیمی غدیر و بودجه اصلاحی بر اساس عملکرد ۶ ماهه روز دوشنبه سیزدهم آبان‌ماه در سالن اجتماعات تاپیکو برگزار شد.

در این نشست علاوه بر معاونین، مدیران و کارشناسان، نمایندگان سهام‌دار عمده، مدیرعامل، اعضاء هیات مدیره، معاونین و مدیران پتروشیمی غدیر حضور داشتند.

پتروشیمی غدیر طی ۶ ماهه اعلام کرده است که مبلغ ۳,۹۷۵,۷۸۷ میلیون ریال PVC فروخته که نسبت به دوره مشابه سال قبل ۷۲ درصد افزایش را نشان می‌دهد. تا پایان سال پیش‌بینی افزایش قابل توجهی نسبت به عملکرد ۶ ماهه نخست سال در بودجه اصلاحی منظور کرده است.

مقدار تولید طی ۶ ماهه عملکرد ۹۸، بالغ بر ۵۵٫۰۷۶ تن تولید PVC بوده است که نسبت به دوره مشابه سال پیش رشد قابل توجهی داشته و برای سال ۹۸ نیز پیش‌بینی رسیدن به ظرفیت طراحی دیده شده است.

سود عملیاتی شرکت با رشد ۳۵۳ درصدی نسبت به دوره مشابه سال قبل همراه بوده است.

نام‌نیک، مدیر عامل پتروشیمی غدیر عمده عوامل دستیابی به این موفقیت را بهبود ضرایب مصرف، کاهش هزینه تعمیرات، کاهش قطعات و لوازم یدکی کارخانه به‌دلیل کمترین توقف تولید طی چند سال اخیر، کاهش هزینه خدمات پیمانکاری، بهینه‌سازی حامل‌های انرژی و کاهش ۱۱ درصدی برق مصرفی و نیز کاهش ۹ درصدی سایر سربار تولید برشمرد.

وی به تحول صورت گرفته در معاونت بازرگانی اشاره کرد و افزود: استفاده از نیروهای متخصص در این معاونت، رویکرد منجر به تغییر در ترم و نحوه فروش، افزایش قدرت رقابت با رقبای داخلی و شناسایی بازارهای جدید فروش‌های صادراتی و جذب مشتریان جدید موجب ایجاد حاشیه سود مناسب‌تر نسبت به فروش محصول در داخل کشور شده است.

گفتنی‌ است، "شغدیر" توانسته است برای سهام‌داران خود به ازا هر سهم ۶۵۶ ریال سود بسازد که بازده ۲۳۸ درصدی نسبت به دوره مشابه سال قبل را نشان می‌دهد.

با توجه به بودجه اصلاحی بر اساس عملکرد ۶ ماهه "شغدیر" سهام‌داران را امیدوار به دستیابی به سود مناسب برای سال ۱۳۹۸ می کند.

ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۶:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۸
نزدیک به یکسال میشه یه گروه نوسانگیر در بورس سهامدار خرد رو به ستوه آوردن. واقعا جای تاسف داره... کاش از طرف سهامدار عمده کمی حمایت میشد و بساط نوسانگیرها رو جمع میکردن. NAV سهم شغدیر در حال حاضر 2000 تومنه!
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: