تعداد بازدید : ۱۲۴۰
کد خبر : ۱۹۹۷۵۱
رئیس هیات مدیر بانک تجارت؛
۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۶
کاهش زیان بانک تجارت به عنوان محوری‌ترین برنامه هیات مدیره در آخرین مجمع عمومی اعلام شد و عملکرد ماه‌های گذشته نشان می‌دهد که این بانک برای تحقق این هدف به توفیقاتی دست یافته است.

برای کاهش زیان برنامه داریم


به گزارش بورس نیوز، امیر مسعود رزازان رییس هیات مدیر بانک تجارت گفت: این بانک در سال۱۳۹۷ اقدام به افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به مبلغ بیش از ۲۰۸ هزار و ۶۶۵ میلیارد ریال کرد که از این میزان، براساس مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار مبلغ ۱۷۸ هزار و ۲۲۶ میلیارد و ۱۲۷ میلیون ریال به عنوان سرمایه ثبتی و مبلغ ۳۰ هزار و ۴۳۹ میلیارد و ۴۶۰ میلیون ریال به سرفصل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها منتقل شد و در نهایت بانک تجارت با سرمایه‌ای بالغ بر ۲۲۳ هزار و ۹۲۶ میلیارد و ۱۲۷ میلیون ریال به عنوان بزرگترین شرکت بورسی شناخته و از مشمولیت ماده ۱۴۱ اصلاحیه قانون تجارت خارج شد.

وی ادامه داد: در راستای جلوگیری از بروز مجدد مشکلات قانونی، این بانک مطابق آنچه که در گزارش تفسیری ۶ماهه ۹۸ اعلام کرد، در نظر دارد زیان خود را تا پایان سال جاری به صفر نزدیک کند.

رزازان تاکید کرد: طبق برنامه ریزی‌های انجام شده برای تحقق این مهم، بانک ضمن تداوم اقدامات خود در بهبود سود آوری بخش‌های اصلی عملیات که همان مدیریت منابع و مصارف با هدف کاهش هزینه پول و افزایش بازده پرتفوی دارایی‌ها و افزایش درآمد‌های کارمزدی بوده، برنامه‌های مبسوط دیگری را نیز در دستور کار دارد.

رییس هیات مدیر بانک تجارت افزود: یکی از محور‌های اصلی برنامه‌ها فروش سودآور سرمایه‌گذاری‌ها، املاک و دارایی‌های ثابت برای رعایت ماده ۱۶ و ۱۷ قانون رفع موانع تولید بوده و پیش‌بینی می‌شود با توجه به پتانسیل موجود در سرمایه‌گذاری‌ها و املاک بانک، تحقق فروش برخی از آن‌ها تا پایان سال جاری می‌تواند بخشی از زیان سال جاری را پوشش دهد.

وی با اشاره به موافقت بانک مرکزی در خصوص نرخ ارز نیز اشاره داشت و اضافه کرد: محور دیگر برنامه‌های بانک اخذ موافقت بانک مرکزی درخصوص واقعی کردن نرخ ارز مورد استفاده برای تسعیر دارایی‌ها و بدهی‌های ارزی تا پایان سال ۱۳۹۸ با توجه به وضعیت باز مثبت ارزی بانک (حدود ۸۸۰ میلیون یورو) است، چراکه اعلام هرگونه نرخ بالاتر از نرخ فعلی تسعیر ارز، افزایش حقوق صاحبان سهام از محل شناسایی سود در سرفصل نتیجه مبادلات ارزی را در پی خواهد داشت.

رزازان در پایان خاطرنشان کرد: علاوه بر برنامه‌های فوق برای کاهش زیان بانک، اخذ مجوزات لازم برای ثبت و انتقال سرفصل اندوخته مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها که در سال گذشته امکان ثبت آن درسرمایه ثبتی بانک فراهم نشد، در دست اقدام است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

سهامداران عدالت در جریان باشند

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سرمایه گذاری استان فارس در تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۱۴ برگزار می شود.

سود ۲۴ریالی نصیب سهامداران "سبزوا"

مجمع عمومی عادی شرکت سیمان لار سبزوار در تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ برگزار شد.

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: