تعداد بازدید : ۲۸۷۵
کد خبر : ۱۹۹۸۱۹
کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با بورس نیوز تاکیدکرد:
۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۰
سهم های گروه خودرو و لیزینگ و همچنین گروه بانکی (با اولویت سهم هایی که برنامه تجدید ارزیابی دارند) با رعایت حد ضرر، می تواند گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری باشد.

به گزارش بورس نیوز، بورس تهران با رنگ سبز به استقبال هفته جدید رفت؛ اما آنچه بیش از همه خودنمایی می کرد، سبز خوشرنگ خودرویی ها بود. شفاف سازی «خساپا» در رابطه با تجدید ارزیابی دارایی ها، در اقبال امروز این گروه بی تاثیر نبود.

احسان خورشیدی کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با بورس نیوز در خصوص وضعیت بازار بیان کرد: بعد از اصلاحی که اتفاق افتاد و خروج برخی سهامداران از سهم ها، بازار سرمایه در حال حاضر به تعادل نسبی رسیده و از حالت هیجانی فاصله گرفته و صف های فروش مداوم مشاهده نمی شود. این شرایط می تواند فرصتی باشد برای سهم های بنیادی و ارزنده بازار که در قیمت های فعلی، کف سازی کرده و مهیای رشد مجدد شوند.

وی افزود: به نظر می رسد در ۶ ماه آینده، روند صعودی هیجانی و پرشتاب قبل را نخواهیم داشت؛ اما سهم ها بر اساس کلیت بازار و گزارش های تولید و فروش و صورت های مالی دوره ای، مسیر خود را مشخص خواهند کرد. در حال حاضر، افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها، مهمترین بحث بازار است و سهامداران واکنش مثبتی به سهم هایی که برنامه تجدید ارزیابی دارند، نشان داده اند.

خورشیدی در توصیه به سهامداران گفت: به سهامداران توصیه می شود سهم ها را بر اساس اخبار و اطلاعات و اتفاقات آینده انتخاب کنند. با توجه به عوامل بنیادی همچون قیمت کامودیتی ها و نرخ بهره بانک ها و گزارش های تولید و فروش، به نظر می رسد بازار ریزش سنگینی نخواهد داشت. اما به هرحال انتخاب سهم، سخت تر شده و سهم های بازار، رشد قیمت زیادی داشته‌اند و از کف قیمتی فاصله گرفته اند.

این فعال بازار سرمایه در مورد گزینه های مناسب برای سرمایه گذاری اظهار کرد: سهم های گروه خودرو و لیزینگ و همچنین گروه بانکی (با اولویت سهم هایی که برنامه تجدید ارزیابی دارند) با رعایت حد ضرر، می تواند گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری باشد. از بین سهم های سایر گروه ها نیز، بهتر است تک سهم هایی انتخاب شود که هم افزایش تولید و فروش و رشد سودآوری و هم پتانسیل تجدید ارزیابی داشته باشند. هلدینگ های بزرگی که شرکت های زیرمجموعه شان برنامه افزایش سرمایه در دستور کار دارند هم پتانسیل رشد دارند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: