تعداد بازدید : ۲۳۳۷
کد خبر : ۱۹۹۸۳۱
مدیرمالی شرکت سایپا شیشه در گفتگو با بورس نیوز تاکیدکرد:
۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۷
روند مثبت سودآوری شرکت ادامه خواهد داشت و اگر اتفاق خاصی در تولید خودروسازان رخ ندهد، سودآوری نیمه اول امسال، در نیمه دوم هم تکرار خواهد شد.

خوشبینی به تداوم روند مثبت سودآوری «کساپا»

به گزارش بورس نیوز یکی از گروه‌های جذاب این روزهای بازارسرمایه، گروه خودرو و قطعه‌سازی است.

پتانسیل افزایش سرمایه شرکت‌های این گروه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها احتمالا مهم‌ترین علت جذابیت سهم‌های این گروه بوده است.
اما در میان سهم‌های این گروه، سهم‌هایی هستند که با وجود تمام مشکلات صنعت خودرو و قطعه‌سازی، روند سودآوری خود را بهبود بخشیده‌اند.
«کساپا» در ۶ماهه اول امسال، به ازای هر سهم ۲۳ریال سود محقق کرده؛ حال آنکه در مدت مشابه سال قبل به ازای هر سهم ۲۴ریال زیان شناسایی کرده بود! این سهم از ابتدای امسال بازدهی تقریبا ۱۲۲درصدی برای سهامداران به ارمغان آورده است.

داود کوهی نژاد مدیر مالی شرکت سایپا شیشه در گفتگو با بورس نیوز در خصوص روند سودآوری شرکت بیان کرد: روند مثبت سودآوری شرکت ادامه خواهد داشت و اگر اتفاق خاصی در تولید خودروسازان رخ ندهد، سودآوری نیمه اول امسال، در نیمه دوم هم تکرار خواهد شد.

وی افزود: علاوه بر بهبود وضعیت سودآوری شرکت که جزییات آن افشا شده، رویداد بااهمیتی در شرکت رخ نداده که به اطلاع سهامداران نرسیده باشد.

کوهی‌نژاد خاطرنشان کرد: برنامه افزایش‌سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها عمدتا در شرکت‌هایی در دستور کار قرار گرفته که مشمول ماده ۱۴۱قانون تجارت بوده‌اند. شرکت سایپا شیشه خوشبختانه مشمول ماده ۱۴۱قانون تجارت نیست و الزامی برای تجدید ارزیابی دارایی‌ها نداریم و فعلا اقدامی در این زمینه صورت نگرفته؛ مگر آنکه سهامدار عمده تصمیم دیگری داشته باشد که در آن صورت حتما اطلاع رسانی صورت خواهد گرفت.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: