تعداد بازدید : ۲۲۴۸
کد خبر : ۲۰۰۰۷۳
۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۸
ذوب‌آهن اصفهان اولین و بزرگترین کارخانه تولیدکننده فولاد ساختمانی و ریل در ایران و بزرگترین تولید کننده محصولات طویل در خاورمیانه است که با ظرفیت ۳ میلیون و ۶۰۰ هزارتن فولاد، انواع مقاطع فولادی ساختمانی و صنعتی را تولید می‌کند. کارخانه ذوب‌آهن اصفهان در سال ۱۳۵۰ به بهره برداری رسید. این کارخانه که در جنوب غربی استان اصفهان قرار دارد، نقش مهمی در شکل گیری دیگر صنایع فولادی ایران ایفا نمود و به همین دلیل، لقب مادر صنعت فولاد کشور را دارد.

به گزارش بورس نیوز،محصولات کارخانجات این شرکت به بیش از ۲۳ کشور اروپایی، آسیایی و آفریقایی صادر می‌شود و در بازار داخل این محصولات در پروژه‌های بزرگی همچون برج میلاد تهران، نیروگاه هسته‌ای بوشهر، سد‌های بزرگ و مترو مورد استفاده قرار گرفته ضمن اینکه ریل‌های تولیدی این شرکت به زودی در توسعه خطوط راه آهن ایران مورد استفاده قــــرار خواهد گرفت.
سرمایه و ترکیب سهامداران
ترکیب سهامداران شرکت در جدول و نمودار شماره ۱ نشان داده شده است.

سهام ذوب آهن اصفهان در بازار سرمایه

سهام ذوب آهن اصفهان در بازار سرمایه

شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب)، یکی از صد‌ها شرکت فعال در بورس ایران است که در بازار دوم فرابورس فعالیت دارد. این سهم که با نماد «ذوب» شناخته می‌شود، ۶۱ میلیارد قطعه سهم دارد و با توجه به قیمت سهم در ۲۰ آبان ۹۸ (۱۸۲۰ ریال)، به نظر می‌رسد بالاتر بودن ارزش ذاتی شرکت نسبت به ارزش بازار این شرکت، مقبولیت سهام شرکت را افزایش داده و موجب بالاتر رفتن حجم معاملات سهام در دوره اخیر گردیده به گونه‌ای که نماد ذوب را می‌توان یکی از نماد‌های بنیادی خیلی خوب به دید میان مدت و بلند مدت برای سهامداری دانست.
ذوب آهن اصفهان با نماد «ذوب»، یکی از شرکت‌های پر بازده بورس ایران در سال ۹۷ بود. افزایش سرمایه ۸۵ درصدی از تجدید ارزیابی دارایی‌ها در پاییز ۹۷ سبب شد تا سهام این شرکت در این سال بازده مناسبی را تجربه کند. قیمت سهام شرکت در ابتدای این سال ۸۴۰ ریال بود که با انتشار خبر افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی، سهام شرکت مورد استقبال بازار قرار گرفت به طوری که در انتهای سال با احتساب افزایش سرمایه بازده بیشتر از ۳۰۰ درصد نصیب سهامداران شرکت نمود. همین بازده باعث شد تا قیمت سهام در سال ۹۸ نسبت به رشد شاخص کل و شاخص فرابورس از افزایش کمتری برخوردار گردد. البته عملکرد خوب شرکت در این مدت در بخش تولید و فروش باعث شد تا سهامداران انتظار افزایش مجدد در قیمت سهم را خواستار باشند.
همچنین در رتبه بندی صورت گرفته از طرف سازمان بورس و اوراق بهادار، شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان در میان ۴۰ شرکت برتر بورسی در سال ۱۳۹۷ قرار گرفت.
در جداول زیر روند قیمت سهام ذوب آهن اصفهان در سال ۹۸ و مقایسه آن با نمودار شاخص کل بورس، شاخص فرابورس و شاخص فلزات اساسی نمایش داده شده و در پایان میزان تولید و فروش شرکت از ابتدای سال ۹۸ و مقایسه آن با مدت مشابه سال دو سال گذشته ارائه می‌گردد.

سهام ذوب آهن اصفهان در بازار سرمایه

سهام ذوب آهن اصفهان در بازار سرمایه

سهام ذوب آهن اصفهان در بازار سرمایهسهام ذوب آهن اصفهان در بازار سرمایهسهام ذوب آهن اصفهان در بازار سرمایه

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: