کد خبر : ۲۰۰۱۴۲
کارشناس بازارسرمایه در گفتگو با بورس‌نیوز مطرح کرد:
۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۷
مدیرعامل کارگزاری بانک صنعت و معدن گفت: نقدینگی از "بورس" به بانک نرفته و در خود اوراق با درآمد ثابت بازارسرمایه بوده اما این پول پارک شده نیاز با محرکی قوی برای استارت مجدد رشد شاخص دارد.

محمد مشاری مدیرعامل کارگزاری بانک صنعت و معدن در گفت‌وگو با بورس‌نیوز درخصوص ورود صندوق توسعه بازار به حمایت از سهم‌های زیان‌ده، اظهارکرد: ورود این صندوق به هر صنعت و سهمی، طبیعتا با مخالفت‌هایی مواجه خواهد شد چراکه صنایعی که جزو حمایت قرار نمی‌گیرند توقع حمایتی را از این صندوق داشته و با هرگونه سرمایه‌گذاری در حوزه‌ای غیر از آنها، مخالفت می‌کنند.

وی ادامه داد: اگر این صندوق بر خودرویی‌ها فعال شده و اقدام به خرید می‌کند، بخاطر دیتا و سیگنال‌های بوده که افراد این صندوق به آن اطمینان داشته که برای مثال "خودرویی‌ها" لیدر بازار هستند؛ بنابراین اگر شاخص بخواهد سبزپوش شود باید روی لیدر بازار تمرکز کرد و این اقدام صندوق، در تضاد با منافع بازار نبوده و این کار ایرادی ندارد.

کارشناس بازارسرمایه درخصوص سبزپوشی بازار در گروه‌هایی مانند بانکی‌ها نیز گفت: یکی از حمایت‌های که این صندوق داشته، گروه بانکی‌ها بوده اما از سوی دیگر نباید تجدید ارزیابی‌هایی که فعلا به مشکلی مانند بُعد زمانی خورده را فراموش کرد.

مدیرعامل کارگزاری بانک صنعت‌ومعدن در ادامه با ارزیابی کمبود نقدینگی در معاملات نیز تاکید کرد: حجم پول در سهام به شدت کاهش پیدا کرده و این را می‌توان از سقف صندوق درآمد ثابت مشاهده کرد زیرا این صندوق به سقف خورده و دیگر نمی‌تواند واحدی را صادر کند، بنابراین پول از بازار به بانک نرفته و در خود اوراق با درآمد ثابت بازار سرمایه است.

وی گفت: پول‌هایی که در این بخش بازار، رسوب کرده در انتظار محرکی قوی برای سرمایه‌گذاری بوده که فعلا در بازار وجود ندارد و شاید پس از انتخابات و با بحث‌هایی مانند افزایش قیمت‌هایی نظیر بنزین و ... این پول پارک شده، بیرون آید.

فردوسی
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۱
سلام. میگم فساد از سرو کول سازمان و با مدیریت فناوری اطلاعاتش میباره امثال شما صاحبان رسانه منتشر نمیکنید!!!
میشه الان بفرمایی در نماد بانک دی با وجودیکه هر حجم سفارش برای خرید فقط 100 هزار سهم هستش چطوری یه حقیقی تونسته تاالان بیش از 1 میلیون و هفتصد هزار سهم را بخره؟
حتما دوباره حمید اعرابی همان کاری را که در هنگام عرضه اپرداز کرده بود و در حال راندگی اونهم با موبایل تونسته بود 700 هزار سهم..!!! بخره و پشت سر هم سفارش بگذاره...دوباره کلید خورده...!!
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"غشهد" به مجمع می‌رود

مجمع عمومی شرکت شهد ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۱۷ برگزار می‌شود.
افزایش سرمایه ۶۳ درصدی

افزایش سرمایه ۶۳ درصدی "وایران" در مجمع

مجمع عمومی فوق العاده شرکت لیزینگ ایرانیان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۳۱ برگزار شد.
دورهمی سهامداران

دورهمی سهامداران "رکیش" در دهم تیرماه

مجمع عمومی فوق العاده شرکت کارت اعتباری ایران کیش در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۱۰ برگزار می شود.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "فخاس" به گوش می‌رسد

مجمع عمومی شرکت مجتمع فولاد خراسان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۱۷ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: