تعداد بازدید : ۲۵۷۳
کد خبر : ۲۰۰۱۴۲
کارشناس بازارسرمایه در گفتگو با بورس‌نیوز مطرح کرد:
۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۷
مدیرعامل کارگزاری بانک صنعت و معدن گفت: نقدینگی از "بورس" به بانک نرفته و در خود اوراق با درآمد ثابت بازارسرمایه بوده اما این پول پارک شده نیاز با محرکی قوی برای استارت مجدد رشد شاخص دارد.

محمد مشاری مدیرعامل کارگزاری بانک صنعت و معدن در گفت‌وگو با بورس‌نیوز درخصوص ورود صندوق توسعه بازار به حمایت از سهم‌های زیان‌ده، اظهارکرد: ورود این صندوق به هر صنعت و سهمی، طبیعتا با مخالفت‌هایی مواجه خواهد شد چراکه صنایعی که جزو حمایت قرار نمی‌گیرند توقع حمایتی را از این صندوق داشته و با هرگونه سرمایه‌گذاری در حوزه‌ای غیر از آنها، مخالفت می‌کنند.

وی ادامه داد: اگر این صندوق بر خودرویی‌ها فعال شده و اقدام به خرید می‌کند، بخاطر دیتا و سیگنال‌های بوده که افراد این صندوق به آن اطمینان داشته که برای مثال "خودرویی‌ها" لیدر بازار هستند؛ بنابراین اگر شاخص بخواهد سبزپوش شود باید روی لیدر بازار تمرکز کرد و این اقدام صندوق، در تضاد با منافع بازار نبوده و این کار ایرادی ندارد.

کارشناس بازارسرمایه درخصوص سبزپوشی بازار در گروه‌هایی مانند بانکی‌ها نیز گفت: یکی از حمایت‌های که این صندوق داشته، گروه بانکی‌ها بوده اما از سوی دیگر نباید تجدید ارزیابی‌هایی که فعلا به مشکلی مانند بُعد زمانی خورده را فراموش کرد.

مدیرعامل کارگزاری بانک صنعت‌ومعدن در ادامه با ارزیابی کمبود نقدینگی در معاملات نیز تاکید کرد: حجم پول در سهام به شدت کاهش پیدا کرده و این را می‌توان از سقف صندوق درآمد ثابت مشاهده کرد زیرا این صندوق به سقف خورده و دیگر نمی‌تواند واحدی را صادر کند، بنابراین پول از بازار به بانک نرفته و در خود اوراق با درآمد ثابت بازار سرمایه است.

وی گفت: پول‌هایی که در این بخش بازار، رسوب کرده در انتظار محرکی قوی برای سرمایه‌گذاری بوده که فعلا در بازار وجود ندارد و شاید پس از انتخابات و با بحث‌هایی مانند افزایش قیمت‌هایی نظیر بنزین و ... این پول پارک شده، بیرون آید.

فردوسی
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۱
سلام. میگم فساد از سرو کول سازمان و با مدیریت فناوری اطلاعاتش میباره امثال شما صاحبان رسانه منتشر نمیکنید!!!
میشه الان بفرمایی در نماد بانک دی با وجودیکه هر حجم سفارش برای خرید فقط 100 هزار سهم هستش چطوری یه حقیقی تونسته تاالان بیش از 1 میلیون و هفتصد هزار سهم را بخره؟
حتما دوباره حمید اعرابی همان کاری را که در هنگام عرضه اپرداز کرده بود و در حال راندگی اونهم با موبایل تونسته بود 700 هزار سهم..!!! بخره و پشت سر هم سفارش بگذاره...دوباره کلید خورده...!!
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: