تعداد بازدید : ۸۷۳
کد خبر : ۲۰۰۲۱۰
معاون بازرگانی کشتیرانی دریای خزر تاکیدکرد:
۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۱
روند افزایشی رکوردهای حمل کانتینری کشتیرانی دریای خزر ادامه دارد.

به گزارش بورس نیوز، معاون امور بازرگانی کشتیرانی دریای خزر با اعلام اینکه طی سال 97 رقم بی سابقه 2734 TEU کانتینر توسط این شرکت در مسیر کریدور بین المللی چین-آکتائو-کاسپین حمل شده است، اظهار کرد: روند حمل کانتینری در این کریدور افزایشی است و این امیدواری وجود دارد که طی سال 98 دو برابر شود و به رکورد 6 هزار TEU برسد.

 

 وی با تأکید بر اینکه کریدور بین المللی یاد شده با همکاری نزدیک کشتیرانی دریای خزر و منطقه آزاد کاسپین عملیاتی شده است، افزود: تا این لحظه 39 سفر دریایی در این مسیر از سوی کشتیرانی دریای خزر انجام شده است.

 

 معاون بازرگانی کشتیرانی دریای خزر با اعلام اینکه هم اکنون 3 فروند از شناورهای این شرکت به صورت لاینری در کریدور چین-آکتائو-کاسپین فعال هستند، خاطر نشان کرد: این مهم در پی قرارداد منطقه آزاد کاسپین با راه آهن ملی قزاقستان عملیاتی شده است.

 

وی یکی از اقدامات مثبت کشتیرانی دریای خزر در این کریدور بین المللی را آغاز روند صادرات ایران به چین در این مسیر دانست و اضافه کرد: کشتیرانی دریای خزر با این اقدام ضمن کمک به توسعه صادرات ملی در زمان تحریم‌های ظالمانه، موفق شد بار رفت و برگشت را برای شناورهای خود فراهم کند تا از این طریق همزمان با افزایش درآمدها، هزینه ها را کاهش دهد.

 

به گفته این مقام مسئول در کشتیرانی دریای خزر، هم اکنون بخش عمده‌ای از کالاهای صادراتی ایران به چین از طریق کریدور بین المللی چین-آکتائو-کاسپین را گچ، مواد معدنی، خشکبار، فرش، صنایع دستی، شکلات و موادغذایی تشکیل می‌دهد.

 

وی یکی از اتفاقات خوب در همکاری کشتیرانی دریای خزر و بندر کاسپین را که حاصل رونق این بندر به واسطه عملکرد مناسب این شرکت است، اعمال تخفیفات مناسب از سوی بندر برای کشتیرانی دریای خزر دانست و افزود: این تخفیف‌ها زمینه را برای کاهش هزینه‌های شرکت فراهم کرده و همچنین رضایت صاحبان کالا را نیز به همراه داشته است.

 

 معاون امور بازرگانی کشتیرانی دریای خزر با اشاره به اینکه یکی از اهداف عملیاتی این شرکت توسعه حمل و نقل کانتینری در دریای خزر است، گفت: با توجه به اینکه حمل و نقل کانتینری روشی تمیز و سریع است، تلاش شده است که تولیدکنندگان و بازرگانان ایرانی برای بهره برداری از این روش تشویق و ترغیب شوند که به نظر می رسد در این زمینه موفق بوده‌ایمدیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: