تعداد بازدید : ۱۳۴۵
کد خبر : ۲۰۰۴۲۶
کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با بورس نیوز تاکید کرد:
۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۱
با توجه به تکنولوژی پالایشگاه‌های کشور، میزان تولید نفت کوره بالا بوده و ممکن است این اتفاق اثراتی منفی به همراه داشته باشد. لازم است بورس از کلیه شرکت‌های پالایشی یک شفاف سازی در حوزه " تاثیر قیمت بنزین " و " تاثیر افت نفت کوره" بخواهد.
 
درخواست شفاف سازی
 
علیرضا قدرتی مدیرعامل کارگزاری آوانوین در ارزیابی بازار روز جاری به بورس‌نیوز گفت: "بورس" امروز تحت تاثیر وقایع افزایش قیمت بنزین، دچار نوسان شده و شاهد اقبال صنعت پالایشگاهی و نوسان در این حوزه بود.

این کارشناس بازار سرمایه به نکته‌ای مهم در روند بورس اشاره داشت و گفت: نیاز بود درخواست یک شفاف‌سازی از شرکت‌ها، قبل از بازگشایی سهام پالایشگاهی از طرف سازمان بورس مطرح و سهام با شفافیت باز می‌شد.

قدرتی در خصوص تاثیر قیمت بنزین بر بازار عنوان کرد: این امر تاثیری بر عملکرد شرکت‌ها ندارد اما؛ متاسفانه آنچه که نمود داشت جو هیجان و عجله‌ای بود که بر سهامداران حاکم شد، در بلند مدت این جو عجولانه و هیجانی ناشی از اخبار بر کلیت بازار سرمایه تاثیرگذار خواهد بود.

وی در خصوص روند عملکرد سهام پالایشی اظهار داشت: پالایشی‌ها با کاهش قیمت مواجه شده و هیجان در این گروه به دلیل شفاف‌سازی، کاهش پیدا کرده است.

مدیرعامل کارگزاری آوا نوین افزایش قیمت بنزین را امری بی‌تاثیر بر سودآوری پالایشی‌ها دانست و گفت: دولت بر اساس قیمت روز بنزین و مشتقات نفت اقدام به خرید از پالایشی‌ها می‌کند و به قیمت روز نیز نفت خام را می‌فروشد بنابراین هیچ امر تاثیر گذاری بر سودآوری پالایشی‌ها رخ نمی‌دهد.

وی به یکی از نکات مهم و ابهام آمیز حوزه پالایشی اشاره داشت و افزود: افت سنگین قیمت نفت کوره را می‌توان به عنوان نکته‌ای منفی و مبهم در این حوزه دانست؛ چرا که مسئولیت‌های زیست محیطی بر نفت کوره دنیا زیاد بوده و همچنین محدودیت استفاده در کشتی‌های حوزه اروپا و آمریکا عاملی در جهت افت قیمت آن است. 

قدرتی در پایان تصریح کرد: با توجه به تکنولوژی پالایشگاه‌های کشور، میزان تولید نفت کوره بالا بوده و ممکن است این اتفاق اثراتی منفی به همراه داشته باشد. لازم است بورس از کلیه شرکت‌های پالایشی یک شفاف سازی در حوزه " تاثیر قیمت بنزین " و " تاثیر افت نفت کوره" بخواهد.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۵
بورس ما کاری به این کارها نداره فقط دنبال این که چی قرار و بایدبالا بره همش الکی تحلیل میکنن وقتی قرار سهامی رو بالا ببرن هزار و یک خبر خوب هم از سهام های دیگه بیرون بیاد فایده نداره و تحلیل گران هم در جهت همون سهام مورد نظر خودشون تبلیغ میکنن فعلا که دنبال اشغال سهام های ورشکسته خودرویی ها هستن و سهام های دیگر از نظر کارشناسان اشغاله مثل پا لایشی ها و پتر و شیمی ها جلب تر پ ای خودرویی ها منفی و پ ای پلا یشی ها و پتر وشیمی ها سه و چهار بعد داستان درست میکن ایجاش کج اونجاش کجه بعد میگین سهام داران درست سهم بخرن فقط خدتون بستگی داره چی خرید کردین
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: