تعداد بازدید : ۱۴۶۰
کد خبر : ۲۰۰۴۲۷
سود ۶۱۵ میلیارد ریالی شرکت گلوکوزان در سال ۹۸؛
۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۴
ماده اولیه اصلی شرکت، ذرت بوده که در سال مالی قبل به ازای هر تن ۱۷ میلیون و ۲۱۹ هزار ریالی خریداری شده است.

عدم تناسب قیمت و سودآوری سهام شرکت گلوکوزان

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، شرکت گلوکوزان در سال مالی منتهی به پایان شهریور ماه سال جاری و بر اساس صورت‌های مالی حسابرسی نشده، سود خالص ۶۱۵ میلیارد ریالی و معادل ۳.۰۷۵ ریال به ازای هر سهم را محقق کرده است. این سود در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، رشد بیش از ۲۷۹ درصدی را نشان می‌دهد.

جمع درآمد‌های عملیاتی شرکت در این سال به ۳.۹۵۷ میلیارد ریال رسیده که نسبت به پارسال ۴۹ درصد افزایش را نشان می‌دهد. حاشیه سود محصولات اصلی شرکت در سال گذشته برای محصولات گلوکز، فروکتوز و نشاسته به ترتیب معادل ۲۷۰، ۲۰۴ و ۱۲۰ میلیارد ریال محقق شده که نسبت به سال قبل در حدود ۴۰ تا ۶۰ درصد افزایش را نشان می‌دهد. رشد نرخ‌های فروش عامل اصلی افزایش حاشیه سود شرکت بوده است.

ماده اولیه اصلی شرکت، ذرت بوده که در سال مالی قبل به ازای هر تن ۱۷ میلیون و ۲۱۹ هزار ریالی خریداری شده است. به طور قطع تغییرات احتمالی نرخ این محصول که بخشی از آن به صورت وارداتی محقق می‌شود، می‌تواند اثرات مهمی بر سودآوری شرکت داشته باشد.

با توجه به قیمت فعلی سهام شرکت که در محدوده ۴۹.۰۰۰ ریال و با توجه به احتمال کاهش سودآوری شرکت در سال مالی پیش رو با توجه به رشد هزینه‌های استهلاک شرکت ناشی از تجدید ارزیابی دارایی‌های ثابت شرکت، به نظر می‌رسد که سرمایه گذاری در سهام این شرکت از جمله موارد پرریسک در بازار سرمایه باشد.

عدم تناسب قیمت و سودآوری سهام شرکت گلوکوزان

کاهش چشمگیر درآمد‌های غیر عملیاتی حاصل از درآمد‌های سرمایه‌گذاری این شرکت در ۶ ماهه نیز کاهش سود سهام دریافتی از گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند است.

امیررضا
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۵
در طی سالهای اخیر و بعد از اجرای برجام تمام سهامهای زیانده و یا کم سودده با رشد نجومی مواجه شدند در صورتی که مسولین سازمان بورس مدام به مردم تاکید میکنند که مردم سهامهای بنیادی بازار را خریداری کنند و در این خصوص در بازار بورس کشور ما طی سالیان اخیر عدم توازن برقرار شده،،چطور می شود در بورس کشور ما سهمهایی مثل پتروشیمی ممسنی و برخی از شرکتهای قندی که وجود خارجی نداشته اند طی سالها با رشد شدید قیمت سهم و تقسیم سودهای صد میلیاردی مواجه شدند و چطور شده که صورتهای مالی این شرکتها از فیلتر نهادهای ناظر به اقتصاد کشور ما عبور کرده؟!!
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: