تعداد بازدید : ۱۷۹۳
کد خبر : ۲۰۰۴۳۰
کارشناس انرژی در گفتگو با بورس نیوز تاکیدکرد:
۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۷
اگر چه گفته می‌شود افزایش نرخ بنزین، آثار تورمی نخواهد داشت؛ ولی معتقدم افزایش نرخ بنزین تبعاتی در پی داشته و قیمت کالاها و خدمات را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

وارد کردن شوک به مردم بدون دلیل منطقی!

به گزارش بورس نیوز، بنزین مجددا سهمیه‌بندی شد و هر لیتر بنزین آزاد، ۳هزار تومان قیمت‌گذاری شد.

جهانبخش امینی کارشناس حوزه انرژی و عضو سابق کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با بورس‌نیوز در این خصوص بیان کرد: شاید قیمت بنزین کشور ما در مقایسه با همسایگان ارزان‌تر باشد اما؛ واقعیت آن است که دولت با افزایش نرخ بنزین، شوکی به مردم وارد کرد.

وی ادامه داد: هنگامی که دولت ناگهان اقدام به ۳برابر کردن قیمت بنزین می‌کند، سیگنال افزایش قیمت به سایر کالاها را داده و به نظر می‌رسد دولت تصمیم گرفته قیمت تمام کالاها ۳ برابر شود کمااینکه نرخ ارز نیز افزایش ۳برابری تجربه کرده است!

امینی افزود: مجلس از سویی اجازه افزایش نرخ بنزین را به دولت داده و از سوی دیگر برخی نمایندگان در مصاحبه‌های خود به افزایش نرخ بنزین انتقاد می‌کنند! این ایراد به مجلس وارد بوده که نباید به دولت اجازه انجام اقدامات ناگهانی و وارد کردن شوک‌های اینچنینی به مردم را دهند.

امینی اضافه کرد: نمی‌توان افزایش قیمت بنزین را به کسری بودجه دولت و مشکلات کمبود نقدینگی گره زد چراکه طبق صحبت‌های نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه قرار است درآمد این طرح به ۱۸میلیون نفر از افراد ضعیف جامعه پرداخت شود! اگر قرار بود درآمد افزایش نرخ بنزین به مردم پرداخت شود، چه لزومی داشت پولی را از جیب مردم برداریم و مجددا به جیب آنها بریزیم؛ اگر قصد دولت حمایت از اقشار ضعیف بود، بهتر بود از محل دیگری این کار صورت می گرفت که شوک به اقتصاد کشور وارد نشود.

امینی تصریح کرد: اگر چه گفته می‌شود افزایش نرخ بنزین، آثار تورمی نخواهد داشت؛ ولی معتقدم افزایش نرخ بنزین تبعاتی در پی داشته و قیمت کالاها و خدمات را تحت تاثیر قرار خواهد داد. ضمن اینکه یارانه پرداختی به اقشار ضعیف بابت اجرای طرح سهمیه بندی بنزین، جبران افزایش قیمت سایر هزینه هایی که با اجرای این طرح به بازارها تحمیل می‌کند را نخواهد داد؛ مردم کشور ما همواره حامی نظام بوده‌اند و وارد کردن شوک به مردم و مقایسه‌هایی مانند مقایسه نرخ بنزین با دلار منطقی نیست.

ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۵
مگر میشه که بنزین سه برابر بشه و قیمت کالاها سه برابر نشه؟؟ کسانی که میگن قیمت کالاها نباید تغییر کنه از اقتصاد چیزی نمیدونن. پایه قیمت کالاها حمل و نقل و بنزین هست. توی این جنگ اقتصادی دولت به عینه داره با مردم میجنگه و بهشون فشار مضاعف وارد میکنه. در این شرایط نیازی به فشارهای خارجی نداریم چون دولت فشار رو حداکثری کرده.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۵
لعنت خدا به دولت تدبیر وناامید
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
سلام فهمیدیم رفیق دزد وشزیک قافله که میکویند کیها هستند هم از دزدها دل جوئی میکند هم از مال باختها بعد سیاستمدار اسلامی میشود وادعای لقمه حلال میکند این اسلام داعشیها هست ومنافقین
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۸
یک عده بیسواد دروغ گو دارن کشور رو میگردونن
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: