تعداد بازدید : ۱۷۶۰
کد خبر : ۲۰۰۴۴۲
کارشناس بازارسرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز؛
۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۴
تصمیمات یک‌شبه و ایجاد جوهای روانی به اقتصاد را نمی‌توان پیش‌بینی کرد و این سوال مطرح است که آیا دولت تمهیداتی را اندیشیده که اوضاع به وخامت پیش نرود

محمدرضا سرافراز یزدی مدیرعامل کارگزاری آگاه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز با ارزیابی نرخ حامل‌های انرژی و تاثیر آن بر بازارسرمایه، اظهارکرد: تغییر نرخ سوختی که دو شب گذشته از سوی دولت اعلام شد اما؛ بعید به نظر می‌رسد که بر کلیت بورس به‌خصوص صادرات‌محورها شاهد تاثیرگذاری شدیدی باشیم.

وی ادامه داد: این تغییر نرخ، بیشتر بر نرخ‌های قیمت تمام‌شده حمل‌ونقل اثرگذار بوده و شاید شرکت‌ها تنها درصدی تغییرات را شاهد باشند اما این میزان درصد تغییرات چندان تاثیرگذار نیست.

سرافراز یزدی به میزان آثار جو روانی این موضوع اشاره‌ای داشت و گفت: تصمیمات یک‌شبه و ایجاد جوهای روانی به اقتصاد را نمی‌توان پیش‌بینی کرد و این سوال مطرح است که آیا دولت تمهیداتی را اندیشیده که اوضاع به وخامت پیش نرود یا اینکه تا تاثیرگذاری نرخ‌ها، به‌صورت دومینو وار به دیگر فاکتورهای اقتصادی سرایت نکند.

این کارشناس بازارسرمایه در ادامه درخصوص معافیت‌های مالیاتی نیز اظهارکرد: تاکنون از معافیت‌ها، نکات شفافی از سوی دولت به بیرون درز نکرده و باید منتظر ماند تا معافیت‌هایی از قبیل شرکت‌های صادراتی شفاف شود چراکه مباحثی همجون نرخ تسعیر ارز و ... اصلا مشخص نبوده و نمی‌توان آثار آن را پیش‌بینی کرد.

ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۵
بورس نیوز شما هم هر کامنتی دوست داری میزاری همه کامنتها رو بزار
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
سلام روحانی تا خیالش از حمایت.. جمع هست تو کشور همینجوری اتیش بپا میکند مثل اول انقلاب وهمکاری با فرقان ومنافقین ولایت فقیه جنان سیلی از این ریسجمهور بخورد که اسلام هرکز نخورده باشد البته اسلام اینها وکرنه اسلام باکترهست ازاین حرفها ببینید ابوالحسن روحانی جه بلائی سر ولی فقیه وحمایتش میاورد
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"ولپارس" در مسیر پرداخت سود

شرکت لیزینگ پارسیان زمان پرداخت سود به سهامداران را مشخص کرد.
سهامداران

سهامداران "ثپردیس" در جریان باشند

شرکت سرمایه گذاری پردیس زمانبندی پرداخت سود را مشخص کرد.

"وسدید" در مجمع به سرمایه رسید

شرکت گروه صنعتی سدید در تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ مجمع عمومی فوق العاده برگزار کرد.

"وشهر" به مجمع می‌رود

مجمع عمومی بانک شهر در تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ برگزار می شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: