تعداد بازدید : ۱۵۸۴
کد خبر : ۲۰۰۴۷۰
کارشناس بازار سرمایه در گفت و گو با بورس نیوز:
۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۰
سهم‌های ارزنده خیلی با اقبال مواجه نیستند، سهم‌های بسیار خوبی با P/E مناسب در بازار وجود دارند که مانوری در آن‌ها داده نمی‌شود، از سویی دیگر سفته بازی در دیگر سهم‌ها افزایش یافته است.

حمیدرضا طریقی مدیرعامل کارگزاری مشاوران سهام در خصوص نقدینگی و خروج آن از بازار سرمایه به بورس‌نیوز گفت: تا زمانی که حجم معاملات روزانه به بالای هزار میلیارد تومان می‌رسد (به جز سهم‌های بلوکی و امثال آن) یعنی نقدینگی در بازار وجود دارد.

وی ادامه داد: زمانی نقدینگی از بازار خارج می‌شود که طی چند روز حجم معاملات بازار افزایش یافته و سپس چند روز کاری کاهش یابد که این یعنی خروج پول از بازار سرمایه.

این کارشناس بازارسرمایه به حجم معاملات روزانه بالای دو هزار میلیارد در بازار‌های منفی اشاره داشت و افزود: اینکه در بورس شاهد خروج نقدینگی از برخی سهم‌ها هستیم امری است قابل قبول که بسیاری از مسائل به خاطر بحث "مالکانه بودن" رخ می‌دهد.

وی در توضیح مسئله مالکیت ادامه داد:رقابت در بین گروه‌های مختلف برای گرفتن اختیار شرکت به وجود می‌آید، زمانی که در رقابت و رای‌گیری کسی برنده نشود، نتیجه این است که بنگاه‌داری یک شرکت بسیار ارزنده‌تر از سهامداری آن است.

این کارشناس بازار سرمایه در بررسی وضعیت شرکت هایی، چون شستا و تامین اجتماعی عنوان کرد: نقدینگی از این شرکت‌ها خارج نشده بلکه "پول" جایگزین شده و بررسی معاملات آن‌ها نشان از حجم و جابجایی نقدینگی دارد.

طریقی از سهم‌های ارزنده بازار سخن گفت و افزود: سهم‌های ارزنده خیلی با اقبال مواجه نیستند، بحث تجدید ارزیابی انگیزه مهمی برای خرید سهام خواهد بود.

وی ادامه داد: سهم‌های بسیار خوبی با P/E مناسب در بازار وجود دارند که مانوری در آن‌ها داده نمی‌شود. برای مثال در گروه‌های غذایی اکثر سهم‌ها به خاطر سفته بازی رشدی بالای ۵۰۰ درصد داشته اند، اما در همین گروه، "غشهداب" رشدی نداشته و P/E آن، ۴ است. در این میان برخی سهم‌های فولادی، چون فولاد مبارکه و پتروشیمی نوری نیز قطعا ارزنده هستند.

ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
بنده با این نظر کاملا موافقم و این سیاست متاسفانه میزان معاملات واقعی را در بازار بورس محدود میکند که امیدوارم مدیران بورس ایران برای این بنوعی انحصار برنامه و پیش بینی های خردمندانه ای بکنند ا که این روند تبدیل شود به برد برد متاسفانه برای همه اهالی بورس به امید آنروز .
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
سلام بی اعتمادی بازار بایه کرفتار کل جامعه شد جو عصوی بهدرد اورد روزکار دکر عضوهارا نماند قرار توکه از محنت دیکران بی غمی نشاید نامت نهند ادمی اصلی هست که انسانی انرا نادیده کرفت جواب را زود دریافت میکند
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: