تعداد بازدید : ۵۴۱
کد خبر : ۲۰۰۵۸۲
۶۳درصد کاهش سودآوری، نتیجه فعالیت در سال ۱۳۹۸؛
۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۰
سود خالص شرکت نسبت به سال مالی گذشته، کاهش بیش از ۶۳درصدی داشته و این در حالی است که ارزش بازارسهام شرکت در حال حاضر بیش از ۴.۰۰۰میلیارد ریال بوده است.

عدم تناسب جدی سود و قیمت سهام شرکت

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس‌نیوز، عملکرد شرکت سرمایه‌گذاری صنعت بیمه در سال مالی منتهی به پایان شهریور ماه امسال منجر به شناسایی سود خالص ۵۰ میلیارد و ۵۳۱ میلیون ریالی شد.

سود خالص شرکت نسبت به سال مالی گذشته، کاهش بیش از ۶۳درصدی داشته و این در حالی است که ارزش بازارسهام شرکت در حال حاضر بیش از ۴.۰۰۰میلیارد ریال بوده و قیمت سهام شرکت هیچگونه تناسب منطقی‌ای با روند سودآوری آن نشان نمی‌دهد.

63  درصد کاهش سودآوری، نتیجه فعالیت

نسبت قیمت به درآمد سهام شرکت در حال حاضر معادل ۸۶ واحد است که در نوع خود کم نظیر و تعجب بر انگیز است.

بخش عمده‌ای از درآمد‌های کسب شده این شرکت مربوط به سود ناشی از فروش سهام به مبلغ ۷۱.۷ میلیارد ریال است که تقریبا معادل ۸۰درصد کل درآمد‌های شرکت است.

همانگونه که مشخص است، سود ناشی از فروش سهام نمی‌تواند ماهیت بلندمدت و همیشگی داشته باشد. سود سهام این شرکت در سال گذشته به مبلغ ۱۸میلیارد و ۳۹۱ میلیون ریال محقق شده که افزایش ۱۹درصدی را نسبت به سال گذشته نشان می‌دهد.

لازم به ذکر است که شرکت سرمایه‌گذاری صنعت بیمه مجوز افزایش سرمایه ۱.۲۵۰میلیارد ریالی و معادل ۱۶۶درصد سرمایه فعلی شرکت را از سازمان بورس و اوراق بهادار دریافت کرده است.

از سوی دیگر باید اشاره داشت که ۸۱.۶ درصد از این افزایش سرمایه از محل آورده نقدی و مطالبات سهامداران و ۱۸.۴ درصد نیز از محل سود انباشته صورت خواهد پذیرفت.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: