تعداد بازدید : ۵۵۸
کد خبر : ۲۰۰۶۶۴
مهر تایید حسابرس بر صورت‌های مالی ۶ماهه خورد؛
۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۳
افت ۹درصدی سود خالص شرکت نسبت به سال گذشته درحالی رقم خورد که اکثر شرکت‌های سیمانی در این دوره با رشد سود مواجه بوده اند.

تعجب سهامداران

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس‌نیوز، شرکت سیمان غرب بر اساس صورت‌های مالی ۶ ماهه حسابرسی شده، سود خالص ۱۶۸ میلیارد و ۷۳۲ میلیون ریالی را محقق کرده که این سود در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته کاهش ۹ درصدی را نشان می‌دهد.

این در حالی است که اکثر شرکت‌های سیمانی در این دوره با رشد سود مواجه بوده اند و کاهش سود این شرکت می‌تواند مورد سوال بسیاری از سهامداران شرکت باشد.

مهر تایید حسابرس بر صورت های مالی شش ماهه

درآمد‌های عملیاتی این شرکت با ۵ درصد رشد نسبت به مدت مشابه پارسال مواجه بوده است و به میزان ۷۰۵ میلیارد ریال محقق شده است.

رشد هزینه‌های فروش شرکت  و همچنین کاهش حاشیه سود ناخالص منجر به افت سودآوری در نیمه نخست امسال شده است.

مقادیر فروش انواع سیمان در این مدت با کاهش قابل ملاحظه‌ای روبرو بوده است. در حالی که در شش ماهه پارسال مقادیر فروش سیمان و کلینکر داخلی و صادراتی به ۵۸۶ هزار تن رسیده بود، این میزان در ۶ماهه امسال به کمتر از ۴۵۲ هزار تن رسیده است.

کاهش تقریبا ۱۰۰ درصدی مقادیر  فروش صادراتی شرکت اصلی‌ترین عامل افت سنگین مقادیر فروش بوده است. مقادیر فروش صادراتی شش ماهه پارسال ۱۱۹ هزار تن بود که امسال به کمتر از ۱۵۰ تن رسیده است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
پرطرفدارترین عناوین
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: