تعداد بازدید : ۴۸۹
کد خبر : ۲۰۰۷۰۴
وزیر اقتصاد:
۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۶
وزیر اقتصاد گفت: نفت می‌تواند ما را گرفتار خواب خرگوشی کند و اقتصاد و بودجه ما مبتنی بر نفت باشد، باید حسرت بخوریم که تمام اقتصاد مبتنی بر این بخش است؛ سرمایه انسانی و برخورداری از جوانان متخصص باهوش یکی از مهمترین ثروت‌های ایران است که باید از آن‌ها برای رشد کشور استفاده شود.

نفت می‌تواند ما را گرفتار خواب خرگوشی کند

به گزارش بورس نیوز، فرهاد دژپسند درخصوص برنامه وزارت اقتصاد در حوزه اقتصاد هوشمند اظهار کرد: زمانی که وزارت اقتصاد به موضوع اقتصاد هوشمند ورود کرد، برخی با دلسوزی تاکید داشتند این موضوع آرمانی بوده و وزارت اقتصاد نباید به موضوعات این چنینی وارد شود، اما بنده اعتقاد داشتم که در این عرصه خیلی زود، دیر می‌شود و باید در این بخش وارد می‌شدیم تا آرمان‌ها و اهداف را به برنامه‌هایی عملیاتی تبدیل کنیم.

وی افزود: امروزه در معرض انتخاب نیستیم و باید گام برداریم؛ باتوجه به شرایط موجود کشورمان با قدمت و تاریخی دیرینه و برخورداری از ثروت‌هایی مثل نفت باید بهتر از امروز باشد و نباید در خواب خرگوشی منتظر آینده بهتری بدون اقدامات نوین و جدی باشیم.

وزیر اقتصاد ادامه داد: نفت می‌تواند ما را گرفتار خواب خرگوشی کند و اقتصاد و بودجه ما مبتنی بر نفت باشد، باید حسرت بخوریم که تمام اقتصاد مبتنی بر این بخش است؛ سرمایه انسانی و برخورداری از جوانان متخصص باهوش یکی از مهمترین ثروت‌های ایران است که باید از آن‌ها برای رشد کشور استفاده شود.

دژپسند تاکید کرد: دشمن می‌خواست تا با تمام توان دست به اقدام‌هایی زده و مانع از برگزاری جشن‌های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شود. دشمن در این راستا از هیچ اقدام حتی برخلاف روبه‌های بین‌المللی دریغ نکرد و با اعمال تحریم‌های یکجانبه در زمینه واردات و صدور کالا و خدمات از ایران، باعث شد تا شدیدترین محدودیت‌های اقتصادی شکل بگیرد و مشکلات فراوانی را برای نظام اقتصادی و پولی ما ایجاد شود.

وی در این باره که شاخص‌های اقتصادی نشان می‌دهد ۸۴۰ هزار شغل در تابستان سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته به وجود آمده است، خاطرنشان کرد: یک ریال استقراض در سال گذشته از بانک مرکزی انجام نشده، صادرات غیرنفتی حدود ۱۱ درصد رشد داشته و واردات کالا‌های اساسی تا ۳ سال ذخیره شده و ۲۰ درصد افزایش یافته است. همه این‌ها نشان دهنده این است که دیگر ایران به راحتی قابل تهدید و ضربه خوردن نیست.

وزیر اقتصاد گفت: باید از آنچه که داریم با بهره‌وری بالا استفاده کنیم تا در خلق منابع به روندی پویا برسیم و بتوانیم منابع حاصله از روش‌های نوین را به درستی استفاده کنیم که این موضوع نتیجه فناوری‌های جدید است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: