تعداد بازدید : ۵۸۲
کد خبر : ۲۰۰۸۸۴
۳۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۰
دلیل دیگر افزایش نرخ میانگین فروش محصولات به علت تغییر در ترکیب محصولات با ارزش ریالی بالاتر بوده است.

سود خالص ۹ میلیارد ریالی در

به گزارش بورس نیوز، شرکت شیر پاستوریزه پگاه گلستان در صورت‌های مالی ۶ ماهه سود هرسهم را ۷۵ ریال اعلام کرده است.

این شرکت سود عملیاتی را ۱۷ میلیارد و ۱۱۸ میلیون ریال، سود خالص را ۹ میلیارد و ۴۸ میلیارد ریال و سود انباشته را ۴۲ میلیارد و ۲۳۵ میلیون ریال اعلام کرد.

همچنین "غگلستا" دلایل تغییرات اطلاعات واقعی دوره منتهی به ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ را اعلام کرد عمده افزایش قیمت محصولات نسبت به ۳ماهه بابت اعمال افزایش نرخ محصولات طبق مصوبه شماره ۸۵۶۷۳/۶ مورخ ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ طبق مصوبه کارگروه تنظیم بازار و وزارت صنعت و معدن و تجارت بوده که در سامانه کدال مورخ ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ اطلاع رسانی و افشا شده است. همچنین دلیل دیگر افزایش نرخ میانگین فروش محصولات به علت تغییر در ترکیب محصولات با ارزش ریالی بالاتر بوده است.

از سوی دیگر این شرکت میزان فروش خود را در دوره ۶ ماهه ۱۱ هزار و ۱۰۴ تن به مبلغ ۹۲۰ میلیارد ریال اعلام کرد و سود ناخالص آن از این محل به ۳۳ میلیارد و ۴۲۸ میلیون ریال رسید.

اهداف تشریح شده این شرکت با توجه به سیاست‌های کلی شرکت صنایع شیر ایران فروش داخلی محصولات از طریق شرکت پخش سراسری بازار گستر پگاه و فروش صادرات از طریق شرکت بازرگانی اعلام شده است.
همچنین با توجه به استراتژی‌های افزایشی سهم بازار شرکت صنایع شیر ایران در سال ۱۳۹۸ ترکیب فروش بر اساس ترکیب بهینه محصول و نیاز بازار و پرکردن سبد افزایش دیده شده است.

"غگلستا" قیمت نهاده‌های دامی متاثر را از نوسانات نرخ ارز اعلام کرد و در صورت عدم ثبات قیمت ارز و افزایش قیمت آن، با افزایش قیمت روبرو بوده و خواهد بود این امر موجب افزایش قیمت شیر خام دریافتی که بخش عمده قیمت تمام شده را تشکیل می‌دهد خواهد شد.

در این شرکت علاوه بر این اینکه قیمت مواد اولیه و بسته‌بندی تابع مستقیم نرخ ارز بوده آن هم موجب افزایش قیمت تمام شده می‌شود؛ بنابراین با توجه به اینکه افزایش قیمت‌ها در ۶ماهه اول اتفاق افتاده، پیش‌بینی می‌شود روند تغییرات افزایش نرخ شیر خام از سوی دامداران و نرخ خرید سایر مواد اولیه بسته‌بندی تا پایان سال جاری چشمگیر نباشد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: