تعداد بازدید : ۸۳۲
کد خبر : ۲۰۰۸۹۲
کارشناس بازارسرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز مطرح کرد:
۰۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۷
مدیرعامل کارگزاری بانک دی گفت: "بورس" هرگاه به نقطه احتیاط‌آمیز نزدیک و چاشنی مانند افت حجم معاملات نیز به آن اضافه شده، "بازارسرمایه" به سختی تحت‌تاثیر اتفاقات مثبت قرار گرفته است.

نقطه احتیاط‌آمیز

فردین آقابزرگی مدیرعامل کارگزاری بانک دی در گفتگو با بورس‌نیوز درخصوص تاثیرگذاری گزارش‌های ۹ماهه بر روند بازار، اظهارکرد: امتیاز‌های و رویکرد‌های مثبت شرکت‌ها به‌همراه تغییر و تحولات قابل پیش‌بینی در جهت بهبود وضعیت عملیاتی شرکت یا چشم‌انداز شرکت‌ها قطعا در ادامه مسیر سرمایه‌گذار برای ورود به حوزه‌های سرمایه‌گذاری تاثیرگذار است.

وی ادامه داد: از سوی دیگر باید توجه داشت که هرگاه، "بورس" به نقطه احتیاط‌آمیز یا همان نقطه قابل‌تامل برای سرمایه‌گذاران نزدیک شود و چاشنی مانند افت حجم معاملات به آن اضافه شود، "بازارسرمایه" به سختی تحت‌تاثیر اتفاقات مثبت قرار می‌گیرد و حتی این قضیه به‌صورت عکس نیز در جریان است و بازار هر گاه در رنج مثبت نیز قرار دارد کمتر تحت‌تاثر اطلاعات منتفی قرار می‌گیرد.

کارشناس بازارسرمایه افزود: هم‌اکنون بازارسرمایه به هر دلیلی، ارزش مناسب ۶ ماهه نخست سال را رد کرده و الان دوره بازبینی بوده و حتی می‌توان گفت آن بخش از اطلاعاتی که تحلیل‌گران پیش‌بینی می‌کنند نیز بعضا با شفاف‌سازی‌ها رابطه‌ای معکوس دارد؛ شرکت‌های پالایشی، فولادی و ... که پیش‌بینی‌ها حاکی از آن بوده که پتانسیل بالایی دارند، پس از افشای اطلاعات تمام پازل‌های چیده شده بر اساس پیش‌بینی‌ها، به صورت عکس در می‌آید.

وی اضافه کرد: گا‌ها حتی شرکت‌های با راندمان بالا و سهم‌های ارزنده نیز مناسب‌تر پیش‌بینی‌ها بودند، اما بازار روی آن‌ها چندان حساس نشد.

آقابزرگی درخصوص نقش صندوق‌هایی مانند توسعه بازار نیز گفت: صندوق‌هایی که به‌منظور حمایت از بازار راه‌اندازی می‌شوند، مادامی که یک‌سویه باشد، توانایی اجرای اقدامات خاصی در بازار را ندارد و شاید اثرگذار نامحسوس چند روزه‌ای را داشته باشد، اما باید در کنار صندوق، دیگر نهاد‌های مالی و شرکت‌های سرمایه‌گذاری نیز دست به کار شوند.

مدرعامل کارگزاری بانک دی در پایان خاطرنشان کرد: چناچه مقام ناظر می‌خواهد کنترلی در بازار داشته باشد و به روش‌های توصیه‌ای سمت‌وسویی مانند ممانعت از فروش، ترغیب به خرید می‌خواهند داشته باشند، تجربه گذشته نشان داده که چنین اقداماتی آثار منفی‌تری برجای می‌گذارد و این روش، دغدغه‌ها را دو چندان می‌کند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: