تعداد بازدید : ۱۰۳۹
کد خبر : ۲۰۱۱۵۳
کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با بورس نیوز تاکیدکرد:
۰۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۴
منطق اقتصاد راه خود را خواهد رفت و اگرچه مسوولان از تورم ۴ درصدی در نتیجه اجرا طرح سهمیه بندی بنزین سخن می گویند؛ اما معتقدم رشد تورم بیش از ۴ درصد خواهد بود.

به گزارش بورس نیوز، بیش از یک هفته از اجرای طرح سهمیه بندی بنزین می گذرد. با وجود قطعی اینترنت در هفته گذشته، بورس تهران اما فعال بود و اتفاقا واکنش منفی به این اتفاق نشان نداد. اگرچه بر کنترل قیمت ها تاکید شده، ولی بررسی روند قیمت بعضی کالاها، گویای چیز دیگری است و تجربه ثابت کرده اثر تورم بر بازار سرمایه ما مثبت است. این در حالی است که مقام معظم رهبری هم در فرمایشات اخیر خود تلویحا سرمایه گذاران را به بورس ترغیب کرده اند.

مهدی طحانی کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با بورس نیوز در خصوص پیش بینی وضعیت بازار سرمایه بیان کرد: به نظر می رسد دولت موفق به مهار تورم بعد از افزایش قیمت بنزین نخواهد شد؛ همان طور که قبل از این هم در ثابت نگه داشتن نرخ ارز بر مبنای دلار ۴۲۰۰ تومانی موفق نبود. منطق اقتصاد راه خود را خواهد رفت و اگرچه مسئولان از تورم ۴درصدی در نتیجه اجرا طرح سهمیه‌بندی بنزین سخن می‌گویند اما؛ معتقدم رشد تورم بیش از ۴ درصد خواهد بود.

مدیر حساب‌های سرمایه‌گذاری شرکت مدیریت سرمایه کیان اضافه کرد: تاثیر تورم بر بازار سرمایه کشور، قطعا مثبت خواهد بود. اگرچه گزارش عملکرد ماهانه شرکت ها کمی افت فروش نشان می دهد، ولی با توجه به افزایش حجم نقدینگی و همچنین پتانسیل های بازار سرمایه نسبت به سایر بازارها، چشم انداز بازار سرمایه مثبت است.

طحانی در معرفی گزینه های مناسب برای سرمایه گذاری گفت: تمامی سهم های بورسی تحت تاثیر تورم احتمالی، پتانسیل رشد قیمت خواهند داشت. تاثیر تورم هم بر صنایع بزرگی مانند بانک و پالایشی و فولادی و... و هم بر صنایع کوچک تر مانند غذایی، حمل و نقل، سیمانی و دارویی، مثبت بوده و می توان از بین صنایع مختلف بازار سرمایه، سهم های مناسب تر را برگزید.

ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۳
کمک معیشتی بدرد کالا مجانی شیخ کلید دچارشد
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: