تعداد بازدید : ۵۷۹
کد خبر : ۲۰۱۴۹۷
قائم مقام مدیرعامل افق کوروش در گفت‌وگو با بورس‌نیوز مطرح کرد:
۰۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۲
شرکت افق کوروش برنامه‌هایی در جهت گسترش و توسعه برون مرزی نیز دارد اما؛ به علت ریسک‌های موجود و شرایط ناامن منطقه، تصمیم قطعی در این رابطه گرفته نشده است.

برنامه ریزی در جهت گسترش برون مرزی

قائم مقام مدیرعامل افق کوروش به خبرنگار بورس نیوز درخصوص افزایش سرمایه و فعالیت‌های مدنظر این شرکت، اظهارکرد: نحوه کار به این شکل نیست که ناوگان در تملک شرکت قرار گیرد، بلکه به شکل اجاره به شرط تملیک قابل توسعه خواهد بود چراکه با این روش، بهره‌وری بالاتری رقم خواهد خورد. 
 
وی ادامه داد: خودرو‌هایی که در زنجیره‌های "افق" استفاده می‌شود خودرو‌های خاصی نبوده و در زنجیره توزیع، توسط شرکت‌های دیگر نیز قابل استفاده است.


برنامه‌های در دست توسعه
حسین صبوری همچنین عنوان کرد: فروش میوه و سبزیجات را در فروشگاه افق کوروش از جمله برنامه‌های در دست توسعه است اما؛ سرمایه‌گذاری در حوزه لوجستیک صرفا به خاطر حمایت آن نیست. یکی از ضعف‌هایی که در ساختار اقتصادی وجود دارد، نظام توزیع سنتی است.
 
وی افزود: این روش در توزیع میوه و سبزیجات سنتی‌تر است و ناکارآمدی در ضایعات زنجیره در این قسمت زیاد است. افق کوروش قصد ورود به این زنجیره را دارد تا بتواند ضمن ایجاد ارزش افزوده مناسب در حوزه‌های دیگر، این امر را در حوزه میوه و سبزیجات نیز گسترش داده تا سطح کیفی محصولاتی که به دست مصرف کنندگان می‌رسد افزایش یابد. 
 
برنامه ریزی در جهت گسترش برون مرزی

برنامه ریزی درجهت گسترش برون مرزی صورت گرفته است
وی افزود: تمام زنجیره‌های بزرگ دنیا فعالیت‌های فرامرزی هم دارند یعنی محدود به یک جغرافیای ملی صرف نیستند. بنابراین، شرکت افق کوروش برنامه‌هایی در جهت گسترش و توسعه برون مرزی نیز دارد اما؛ به علت ریسک‌های موجود و شرایط ناامن منطقه، تصمیم قطعی در این رابطه گرفته نشده است.
 
صبوری اضافه کرد: سناریوی این موضوع روی میز هیات مدیره قرار دارد و کار‌های مطالعاتی به شکل مستمر روی آن انجام شده اما؛ درحال حاضر برنامه مدون و قطعی وجود ندارد.

قائم مقام مدیرعامل افق کوروش در پایان خاطرنشان کرد: به طور کلی سه عامل موثر در فعالیت زنجیره ای‌ها در خارج از کشور وجود داشته که شامل "بافت جمعیتی"، "درآمد سرانه" و "میزان حضور زنجیره‌ای‌های دیگر" در آن کشور می‌شود و این سه عامل نقش تعیین کننده‌ای در تصمیم گیری برای حضور در کشور جدید و اینکه آیا این امر اقتصادی و به صرفه است، خواهد داشت.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: